איך מנקים עור?

מוצרי עור הם חלק בלתי נפרד מחיינו. אנו עושים שימוש יומיומי במוצרי העור השונים, לובשים אותם, נועלים אותם, סוחבים אותם, יושבים עליהם ועוד, ולמרות שהם מוצרים מאוד עמידים, הם מועדים לשחיקה. גם אם אתם האנשים הכי נקיים בעולם, וגם אם אתם מקפידים היטב לשמור על הספה, התיק, המעיל או הארנק, עדיין יתכן מצב בו העור יתלכלך מגורמים שונים, ויהיה עליכם לדעת כיצד לנקוות אותו מבלי לפגום באיכות המוצר. אם כך, כיצד מנקים מוצרים העשויים עור? כל הטיפים במאמר הבא.  

איך מנקים עור? תיקים ומעילים מעור

בדיוק רכשת תיק עור אופנתי ואלגנטי. מיד לאחר הרכישה הלכת לפגוש את החברה הטובה בבית הקפה הקרוב, וברגע קטן של היסח הדעת נשפך הקפה על התיק כולו. מה עושים? ראשית אל תלחצי, רוקני את כל התאים בתיק ועקבי אחר ההוראות הבאות:

  • אם ברשותך עור מבריק וחלק מסוג נאפה או ברידג', ניתן לנגב את התיק באמצעות מגבונים לחים ללא אלכוהול על מנת לנגב את פני העור המוכתמים. לצורך השלמת תהליך הניקוי, מרחי באמצעות מטלית יבשה, על גבי התיק חומר מיוחד לניקוי עור.
  • אם ברשותך תיק מסוג סובאג', ניתן לנגב את התיק במטלית לחה, ואף לעשות שימוש במברשת סיליקון לצורך השלמת הניקוי. חשוב לציין כי זה הוא סוג עור עדין ביותר, ולכן חשוב להקפיד לנקות אותו בצורה עדינה.
  • אם ברשותך תיק עור לבן, תוכלי לנקות אותו באמצעות שימוש בחלב פרה. הספיגי את החלב בצמר גפן או בסמרטוט נקי, ונקי בתנועות מעגליות את אזור הכתם.

אחת לחצי שנה מומלץ ביותר לרוקן את כל החפתים מן התיק, להפוך אותו ולנער את הפירורים והאבק שהצטברו בעת השימוש בו. נוסף על כך, יש לשמן את התיק אחת לתקופה בתכשיר מיוחד לשימון של עור, על מנת לשמור עליו, על צבעו ועל גמישותו.

כל ההוראות הללו מתאימות גם לניקוי של מעילים וארנקים מעור, ויש לנהוג בהם בצורה דומה.

ניקוי של ריפודי עור

על מנת לנקות ריפודים וספות מעור על בסיס קבוע, ניתן להעביר על פניהם מטלית לחה, שאינה ספוגה במים, ולייבש באמצעות מגבת יבשה ורכה. ניקוי של כתמים מספת עור מלוכלכת יעשה באמצעות שמפו מהול במים מינראליים ביחס של 10% ל- 90% לטובת המים. יש לטבול בתערובת בד יבש בצבע לבן, ולנקות את הריפוד. לאחר הניקוי יש להעביר שוב ניגוב באמצעות מטלית לחה ספוגה במים מינראליים בלבד, ולבסוף יש לייבש את הריפוד באמצעות מטלית יבשה לחלוטין. על מנת לנקות רהיטי עור מלוכלכים במיוחד, ניתן לרכוש תרסיסים מיוחדים לניקוי עור, הנמכרים בחנויות השונות, ולנקות באמצעותם.

 

שמירה על ניקיון

בכל מקרה בו נוצר כתם על פריט עור, מומלץ לבצע את הניקיון והסרת הכתם כמה שיותר קרוב למועד הלכלוך, מאחר וכך הסיכויים להיפטר מהכתם ביתר קלות גבוהים.

You may also like...

כתיבת תגובה