איך מנקים שטיח בבית

עיצוב הבית הפך בשנים האחרונות למשימה שרבים קיבלו על עצמם, על מנת להפוך את דירותיהם או את בתיהם למקומות נעימים ויפים למראה. על מנת לעשות זאת רבים נעזרים במעצבי פנים מוכשרים או באדריכלי פנים, שמתכננים את עיצוב הבית כבר בעת התכנון להקמתו. כך או כך, אחד האלמנטים החשובים לעיצוב הבית הם שטיחים. שטיחים מגיעים במגוון עצום של סגנונות ואפשרויות שיכולים להתאים לכל סגנון עיצוב שיבחר על ידיכם לבית, כמו: שטיחי שאגי, שטיחים קלאסיים ופרסיים, שטיחים מודרניים, שטיחים מקיר לקיר, שטיחי חדרי ילדים וכדומה. שטיחים מעניקים לבית הרגשה ביתית, הם נעימים למגע בחורף, ומעניקים אווירה חמימה ונוחה. אחד הדברים החשובים שיש לדעת בעת רכישת שטיח הוא שיש לתחזק ולנקות אותו על בסיס שבועי, ולמסור אותו לניקוי מקצועי פעם או פעמיים בשנה, תלוי בכמות הלכלוך והכתמים שמצטברים על השטיח.

ניקוי שטיח בבית

על מנת לתחזק שטיחים בבית בעצמכם ניתן לעשות את הפעולות הבאות:

  • ניקוי עם שואב אבק אחת לשבוע – ניקוי זה נפטר מרוב האבק, ועוזר להיפטר מקרדיט האבק ושאר בעלי חיים זעירים שמתיישבים לכם על השטיח.
  • חביטת השטיח – אחת לכמה שבועות כדאי לחבוט בשטיח באמצעות מקל חביטה מיוחד, על מנת לנער אותו מהאבק והחול שהצטברו שהשואב לא הוציא.
  • ניקוי כתמים באמצעות מים חמים – גם עם מים חמים ניתן לנקות שטיחים בעזרת מטלית נקייה, אבל אין לשפשף את השטיח בחוזקה, אלא לספוג את כתמים עד שיצאו. המים החמים ממיסים את הכתמים ועוזרים בהסרתם.

ניקוי כתמים משטיח יש לעשות כמה שיותר קרוב למועד התקלה ולא לחכות. כאשר הכתם טרי, יש לנסות ולהסירו מייד, ובמידה והדבר לא מצליח, והכתם עיקש ונשאר על השטיח, יש לקרוא לחברת ניקיון מקצועית על מנת שתעשה את העובדה עם ציוד מקצועי וחומרי ניקוי מיוחדים.

ניקוי שטיחים מקצועי

אחת לשנה או לחצי שנה יש למסור את השטיח לניקוי. יש שתי דרכים לעשות זאת: על ידי הזמנת חברת הניקוי לביתכם, או על ידי שליחת השטיח לניקוי יסודי במפעל הניקוי של החברה. ניקוי השטיח במפעל עדיף והשטיח יקבל טיפול מקיף ויחזור אליכם כשהוא נראה כמו חדש. אבל מכיוון שלא כולם מעוניינים לשלוח את השטיח לניקוי ניתן להזמין צוות מקצועי שיטפל בטיח אצלכם בבית. גם ניקוי שטיחים בבית הוא תהליך מקצועי עם ציוד וחומרים ייעודיים וגם הוא מעניק לשטיח מראה חדש ורענן.

במידה ויש לכם שטיחים מקיר לקיר בבית אין אפשרות לשלוח את השטיח לניקוי במפעל, וחברת הניקיון תגיע אליכם עם מכונת ניקוי מיוחדת, המצוידת עם שלוש מברשות שמנקות ביסודיות את השטיחים, ומעמידות את שערות השטיח כך שהוא נראה חדש לאחר הניקוי. יש להקפיד לעבוד עם חברות אמינות ומנוסות בתחום זה, ולו מן העובדה ששטיחים הם פריטים יקרים ויש בינהם יקרים מאד.

מאמר באדיבות הצלחה מוצרי מיזוג אויר בע"מ המומחים בשירות ניקוי מנדפים וכ"ו.

You may also like...

כתיבת תגובה