בחירת וילונות לחדרי ילדים

וילונות לחדרי ילדים

וילונות לחדרי ילדים

הורים המעוניינים לשדרג את חדר הילדים יכולים להשתמש בפתרונות מגוונים. אחת הדרכים הטובות ביותר לשנות את מראה החדר, מבלי לשאת בעלויות גבוהות היא לתלות וילונות חדשים.

בעבר התפקיד של הוילונות היה פונקציונאלי בלבד, והם שימשו להגנה מפני קרינה ישירה וחדירת כמויות גדולות של אור, אולם כיום הם מעוצבים ברמה גבוהה על מנת לתת מענה על צרכים אסתטיים. מעבר לכך, הם מציעים יתרונות ייחודיים עבור חדרי ילדים, ולכן כדאי לנצל אותם.

יתרונות של וילונות לחדרי ילדים

בניגוד לחדרי הורים אשר אינם דורשים בדרך כלל עיצוב מחדש, חדרי ילדים חייבים להתאים לגיל הילד. בעיצוב של חדרים אלו הדגש הוא על דינאמיות, מודולאריות וורסטיליות. על ההורים לדאוג לפריטי עיצוב שניתן להחליף או לשנות בקלות. ברוב המקרים אי אפשר לשבור קירות או להחליף חדרים בתוך הבית, לכן הפתרון הזמין היחיד והמשתלם ביותר הוא שימוש בוילונות.

שנית, וילונות מציעים גם לילדים לקחת חלק בתהליך העיצוב. הורים יכולים להתייעץ עם ילדים כמעט בכל הגילאים לגבי הוילונות המועדפים עליהם, להוסיף המלצות אישיות ולמצוא פתרון עיצוב מקובל על כל דיירי הבית. החלפת הוילונות תוך שיתוף פעולה עם הילדים מבטיח את שביעות הרצון שלהם, וימנע הוצאות נוספות.

השיקולים החשובים בבחירת וילונות

אחרי שמחליטים על רכישת וילונות עבור חדרי ילדים, כדאי לבדוק את האופציות השונות. וילונות לחדרי ילדים תלויה במספר שיקולים:

א. תקציב – מצד אחד, הבחירה לא צריכה להגביל את ההורים מבחינת עלות ההשקעה הראשונית. מצד שני, וילונות לחדרי ילדים נועדה לספק פתרון ארוך טווח ככל האפשר. יש להגדיר את התקציב, ולשמור עליו בעזרת התייעצות עם אנשי מקצוע. בחרו תקציב שעולה בקנה אחד עם הדרישות וההעדפות של הילד. זכרו, כי וילונות איכותיים הם אמנם יקרים יותר, אך עדיף לרכוש אותם ולא להתפשר על טיב חומרי הגלם.

ב. צבעים וגרפיקה – בחירת וילונות היא הזדמנות מצוינת להרחיב את היריעה ולהתעניין לגבי פתרונות דקורטיביים בצבעים מקוריים, אלמנטים גרפיים חדשים ועוד. הצבעים והגרפיקה הם חלק בלתי נפרד מהוילון. בחדרי הורים, בסלון ובמטבח רובנו מעדיפים וילונות סולידיים בצבעים כהים בלבד, אך בחדרי ילדים אפשר להתרשם גם מסגנונות מיוחדים. יש שפע של אפשרויות עבור בחירת וילונות, וכל הורה יכול להשיג את המראה המתאים עבור הילד שלו.

ג. פרטיות ושימושיות – בסופו של דבר, וילונות אמורים לספק מידה מסוימת של פרטיות עבור הילד והמשפחה. עליהם להיות נוחים מאוד לתפעול, לסגירה ולפתיחה. לא מומלץ לבחור וילונות עם חרוזים או חוטים דקים בחדרי תינוקות וילדים קטנים. יש לזכור את הצרכים השימושיים של הוילון ולשלב ביניהם לבין המראה וכללי הבטיחות. כדאי להתייעץ עם גורם מקצועי הבקיא בתחום הוילונות על מנת למצוא מוצר שמתאים לגיל הילד. בנוסף, עדיף לבחור וילונות שקל לפרק על מנת לנקות ולכבס. היגיינה היא נושא מאוד חשוב בעת בחירת וילונות לבית בכלל ולחדרי ילדים בפרט.

ד. סוגי וילונות – התקציב, הצבעים והשימושיות הם רק הבסיס של וילונות לחדרי ילדים. השלב החשוב הוא היכרות עם סוגי הוילונות והמאפיינים. בעת הבחירה יש לחשוב על האופן בו הוילון ישתלב עם שאר הפריטים בחדר, לשים לב לצורת התלייה, ולהימנע מעומס של גוונים או חפצים.

לסיכום, מומלץ להתייחס אל וילונות לחדרי ילדים בתור חוויה לכל המשפחה. התהליך אמנם יכול להיות ארוך, וכרוך בלא מעט השקעה של זמן, אולם בסופו של דבר מדובר על פתרון מושלם עבור חדרי ילדים בגילאים שונים.

You may also like...

כתיבת תגובה