מה לוקחים בחשבון בבחירת מדפים או מערכת אחסון?

מערכת אחסון

מערכת אחסון

אם אתם זקוקים לפתרון בתחום האחסון, הרי שאתם מודעים לכך שיש לכם לא מעט אפשרויות. אתם יכולים להתקין מדפים מסוגים שונים, או למצוא מערכות אחסון מתקדמות במיוחד – כולל מערכות בשיפוע להזרמת מוצרים, מערכות אשר מאפשרות לשנות את הרווח בין המדפים, ועוד מערכות ומדפים מסוגים שונים. עם זאת, דווקא מכיוון שיש שפע עצום של מוצרים, הרי שאתם צריכים לשאול את עצמכם – איזה פתרון בעצם מתאים לכם? לא תמיד יש צורך בפתרון המורכב והיקר ביותר שיש, אבל לפעמים פתרון פשוט מידי, עלול לתת מענה חלקי. אז איך אפשר לבחור את המדפים ומערכות האחסון המתאימים?

כל הדברים שכדאי לבדוק

  • כמה מאחסנים? – לעתים אתם מעוניינים לאחסן בסך הכל כמה פריטים בודדים, אשר ביחד תופסים מקום של ארון אחד. לעומת זאת, יש מקים שבהם אתם שוכרים מחסן ענקי לטובת האחסון של עשרות אלפי פריטים וצריכים מדפים למחסן. כמובן שיש טווח רחב מאד של כמויות באמצע, ולפי הטווח, אתם יכולים לסנן בין המדפים ומערכות האחסון.
  • משקל הפריטים – יש פריטים קלי משקל, שכמעט כל סוג מדף יוכל להתאים להם – ובפרט מדפים קלים להרכבה עצמית. לעומת זאת, יש פריטים במשקל בינוני, וכמובן פריטים במשקל כבד. לעתים, פריט אחד יכול להגיע למשקל של כמה טונות – בפרט כאשר מדובר על אחסון בתעשייה. חשוב מאד לבחור מערכת אחסון או מערכת מדפים, אשר יתאימו לסוג המשקל. לרוב החלוקה היא בין מערכות אחסון למשקל קל מערכות למשקל קל עד כבד, ומערכות לאחסון כבד.
  • איך מוציאים את המוצרים? – יש כידוע שיטות שונות להוציא את המוצרים מאחסון. יש מקרים שבהם כל המוצרים מוכנסים לאורך זמן, אך מוצאים מהאחסנה בבת אחת. יש מקרים שבהם מוציאים בהדרגה בשיטת ה FIFO – הראשון שנכנס הוא גם הראשון שייצא. לעתים יש שיטות אחסון אחרות, אך בכל מקרה, כדאי לבחור את המדפים המתאימים או את מערכות אחסון, לפי שיטת ההוצאה.
  • שינוי במחסן – האם אתם משנים את המחסן שלכם לעתים קרובות? האם אתם מכניסים מוצרים חדשים לאחסון תוך זמן קצר? עד כמה הגמישות היא חשובה לכם? יש מערכות אחסון שהן מקובעות במקום, וכמעט שלא ניתנות לשינוי, זאת לעומת מערכות של מדפים ניידים, שקל להזיז ממקום למקום בהתאם לצורך. כמובן שלפי מידת הגמישות – אתם יכולים לבחור את הפתרון המתאים.
  • תקציב – גם זה שיקול חשוב שחשוב לעבוד לפיו. יש לכם תקציב מסוים לטובת פתרון האחסון המתאים. רצוי להשוות בין כמה פתרונות אחסון בהתאם לתקציב, ולא לחרוג ממנו. עם זאת כדאי לנצל היטב את התקציב ככל שהוא ניתן לכם, כי פתרונות יקרים יותר – הם גם יעילים יותר.

ואיך יודעים בסוף מה מתאים?

אחרי שעושים את כל השיקולים, אפשר להישאר בסוף עם 2-3 אופציות שונות. כאן חשוב ליצור קשר עם גורם מקצועי, אשר ממנו אתם גם רוצים לרכוש את מערכות המדפים והאחסון. יש להתייעץ עם אנשי המקצוע, לציין את הצרכים שלכם, ולשמוע חוות דעת מקצועית, שתסייע לכם לבחור.

You may also like...

כתיבת תגובה