בנייה קלה בעיצוב מותאם אישית

בנייה קלה היא שיטת בנייה חדשנית שמתחרה בשיטות הבנייה המסורתיות של בטון ובלוקים. בשיטת הבנייה הקלה עושים שימוש בחומרים קלים וזמינים והרבה יותר זולים מחומרי הבנייה המסורתיים. בשיטה זו נבנה שלד המבנה במפעל הייצור ומובל בחלקים לאתר הבנייה לאחר שהונחו היסודות והתשתית לחיבור המבנה. את המבנה משלימים בשטח אנשי מקצוע שונים ומביאים את המבנה לגימור מושלם.

יתרונות הבנייה קלה

שיטה זו מאפשרת לבנות כמעט כל מבנה, החל מבתים פרטיים או כתוספות לבתים קיימים, מחסנים, מבני תעשייה ומלאכה, צימרים וחדרי אירוח שונים ומבנים לכל מטרה אחרת. בשיטת הבנייה הקלה ניתן לבנות מבנים על פי תכנון מוכן מראש או על פי תכנון אישי של כל אחד. את התכנון ניתן לעשות באמצעות החברה המבצעת שמעסיקה אדריכלים ומהנדסים מנוסים היכולים להתאים את המבנה לצרכים, לתקציב ולעיצוב הרצוי.

בנוסף, לבנייה הקלה כמה יתרונות מעשיים רבים:

  • שימוש בחומרים קלים, זמינים וזולים יותר מחומרי הבנייה המסורתית
  • זמן בנייה קצר בהרבה מבנייה מסורתית
  • שימוש בחומרי בידוד ואיטום מעולים שלא ניתן לעשות בהם שימוש בשיטה המסורתית
  • בנייה ירוקה מבחינת החומרים וההתחשבות בסביבה
  • בנייה קלה עמידה יותר לרעידות אדמה
  • אפשרות לכל עיצוב ובכל גודל רצוי

בנייה קלה נחשבת לבניה ירוקה מכיוון שתהליך הבניה אינו מלכלך כמעט את הסביבה הקרובה, רוב תהליך הבנייה נעשה במפעל הייצור ואת החלקים מעבירים על גבי משאיות מיוחדות לאתר כדי לחבר אותם לתשתית. תהליך הבנייה כמעט שאינו מייצר פסולת והעבודות באתר הבנייה אורכות זמן קצר בהרבה מבנייה מסורתית.

הבנייה הקלה עושה שימוש בחומרים זמינים וידידותיים לסביבה כמו אלומיניום, עץ, מתכות שונות וכדומה והיא מאפשרת בידוד הרבה יותר יעיל וחסכוני מבחינת צריכת החשמל בבית.

כתיבת תגובה