גגות PVC והיתרונות שלהם

PVC הוא סוג של פלסטיק המשמש בין היתר לאיטום גגות בצורת יריעות. את היריעות ניתן להניח באופן חופשי על הגג, אך נהוג להחזיק אותן על ידי חלוקי נחל או להדביק אותן. היריעות מתאימות לגגות בעלי שיפוע או לחילופין לגגות קלים במיוחד. בשנים האחרונות יותר ויותר אדריכלים, לקוחות, נותני שירות ובעלי מקצוע בוחרים ביריעות הללו לצורך איטום גגות ובנייה קלה. זו שיטה הנחשבת פופולארית מאוד, ואי אפשר להתעלם מהיתרונות שלה.

ראשית, גגות פי וי סי מציעים איטום מאוד אפקטיבי. בתקופה בה מחירי החשמל לא מפסיקים לעלות ומזג האוויר הופך להיות לא צפוי, איטום המייצר בידוד תרמי שווה מאות שקלים בשנה. האיטום משפר את איכות החיים ומיועד עבור בתים פרטיים, משרדים, מפעלים, מבני מסחר ועוד. שנית, היריעות לא רגישות לשריטות או מכות. הן עמידות מאוד, ויכולות להחזיק על הגג עשרות שנים. אין צורך בתחלופה שלהן או בתחזוקה מיוחדת על מנת ליהנות מהיתרונות.

אסתטיקה, תמורה ועמידות  – גגות PVC

יש עוד כמה יתרונות שכדאי לקחת בחשבון כאשר מתלבטים בין גגות PVC לבין אופציות אחרות:

א. צבע ואסתטיקה – רוב הפתרונות לגגות קלים מגבילים את הלקוח מבחינת בחירת צבעים. לעומת זאת, בגגות מסוג פי וי סי אפשר להזמין יריעות לבנות או בכל צבע אחר. המשמעות היא אסתטיקה מרשימה אך יתרה על כך, גגות לבנים צוברים פחות חם, ולכן משפרים עוד יותר את יכולת הבידוד התרמי.

ב. תמורה למחיר – העלות הראשונית של הגגות ממילא אינה גבוהה, אך כדאי לבחון את התמורה גם לטווח הרחוק על מנת לגלות את האטרקטיביות שלהם. יריעות המותקנות על ידי אנשי מקצוע מספקות תמורה גבוהה מאוד למחיר. במידה ויש פגם בהתקנה או ביריעות ואין דרך לתקן את הנזק, ניתן להחליף את כל היריעות שוב ועדיין להישאר במסגרת התקציב המוגדר מראש.

ג. עמידות בפני בקטריות – העמידות החיצונית היא לא היתרון היחיד של היריעות מסוג פלסטיק. הן עמידות גם בפני בקטריות, אוזון וקרני UV של השמש. אפילו מצבים של רטיבות לא פוגעים באפקטיביות של הגג וניתן לבצע ריתוך של יריעה אחת לשנייה ללא שימוש באש. המשמעות היא רמת בטיחות גבוהה מאוד, הן עבור בעלי המקצוע המבצעים את ההתקנה של היריעות והן עבור הלקוחות והדיירים. .

חשוב להדגיש, כי יריעות פי וי סי נחשבות אידיאליות עבור גגות קלים בשל המשקל הנמוך שלהן. היריעות מוכיחות, כי אין צורך בתכנון מורכב על מנת להניח כיסוי חזק וגמיש של הגג, משום שאפשר להשתמש ביריעות ייעודיות וליהנות מכל היתרונות. שיטת ההנחה של היריעות נקבעת על פי התשתית וסוג הבידוד התרמי. הדבר החשוב הוא להתקין את היריעות על ידי קבלנים המומחים באיטום גגות בשיטה זו, ולא להתפשר על הניסיון  שלהם.

המאמר נכתב באדיבות – MED הרחקת יונים

You may also like...

כתיבת תגובה