כל הדברים שרציתם לדעת על שטיחים מקיר לקיר

שטיחים מקיר לקיר

שטיחים מקיר לקיר

ההתקנה של שטיחים מקיר לקיר זוכה לעדנה מחודשת בשנים האחרונות. אנשים רבים אשר בעבר חשבו שהרצפה והקיר חייבים להיות חשופים, מגלים כי השטיחים מקיר לקיר נותנים להם מענה מעולה, הן מבחינת עיצוב הבית, אך גם מבחינות פרקטיות רבות אחרות. אין ספק שהעובדה שאפשר לקבל כיום את השטיחים הללו במגוון רחב מאד של עיצובים, מאפשרת לכל אחד למצוא שטיח מקיר לקיר אשר יתאים לטעם האישי שלו, ואפשר אף לעשות בהם שימוש מגוון בכל אחד מחדרי הבית. אז מה חשוב לדעת על השטיחים לפני שיוצאים לקנות אותם?

היתרונות והתכונות של שטיחים מקיר לקיר

  • בידוד איכותי – אולי אחת מהתכונות החשובות ביותר של שטיחים מקיר לקיר, הוא שמדובר על שכבה מבודדת מעולה, הן מפני רעש והן מפני תנאי האקלים. כולנו מכירים את המגע הבעייתי של רצפה חשופה בחורף, שאף יכולה לגרום לנו להצטנן ולחלות. לעומת זאת, על שטיח מקיר לקיר אפשר ללכת יחפים, ולחשו את המגע הנעים של השטיח, גם בזמן החורף. מעבר לכך, השטיחים מהווים שכבת בידוד איכותית מאד לרעשים, והם מתאימים  לאנשים שגם רוצים להימנע מרעש שיוצא מהשכנים – וגם שהרעש מהדירה שלהם לא יזלוג החוצה.
  • שכבה רכה ובטיחותית – באופן שאיננו מפתיע, חלק ניכר מהלקוחות שמבקשים להתקין בביתם שטיחים מקיר לקיר, הם הורים לילדים קטנים, או הורים לעתיד שמצפים לילד. מדוע? מתוך חשיבה לטווח הארוך, ההורים מבינים שהילד יעשה את הצעדים הראשונים שלו, והוא זקוק למשטח רך ונעים, שלא יפחיד אותו. מעבר לכך ילדים נוטים לרוץ ולהשתולל בכל גיל, והצבה של שטיח מקיר לקיר כמובן הופכת את הנפילה לרכה יותר.
  • ניקיון השטיחים – בכדי שהשטיחים יוכלו לשמש אתכם לאורך זמן, יש להקפיד על הניקיון שלהם. חשוב לקחת בחשבון שלכלוך יכול להתקבע על שטיחים, בפרט בישראל שבה אחוזי הלחות הם גבוהים יחסית. הפתרון הוא פשוט – יש לשאוב שטיחים מקיר לקיר פעם בשבוע, וכך מונעים מהלכלוך להידבק לסיבים של השטיח. חשוב לציין, שאפשר להשתמש בשואב ידני, ואם משתמשים בשואב חשמלי, אזי יש להשתמש בעוצמה החלשה ביותר, בכדי לא לפגוע בסיבי השטיח אפשר אף לעשות שימוש במברשת לצורך הסרת השכבות העליונות של האבק.
  • ניקוי שנתי – לצד שאיבת האבק, מומלץ בחום לנקות את השטיחים מקיר לקיר לפחות אחת לשנה, במכון מקצועי לניקוי, שמתמחה בניקיון של שטיחים מקיר לקיר. הניקיון השנתי באמצעות מכונות ייעודיות, מסייע לשטיחים לשמור על העמידות שלהם ועל האיכות שלהם, ומאפשר לכם לעשות בהם שימוש לאורך שנים.
  • תליית שטיחים – בכדי לתלות את השטיחים מקיר לקיר, אפשר להשתמש בתופסנים מיוחדים, ואפשר להשתמש במוטות ולולאות. חשוב מאד לציין שכל שיטה תליית השטיח, מסווה את עצמה היטב, כך שהיא לא תיראה, וכך הדבר לא יפגום בעיצוב הבית.

לבחור שטיח איכותי

כל מה שנותר לכם לעשות, זה רק לבחור שטיח מקיר לקיר אשר ימצא חן בעיניכם, ויעמוד בציפיות שלכם. יש כיום מספר חברות בישראל שיולכו להציע לכם שטיחים איכותיים במיוחד מקיר לקיר, וניתן ליצור עמן קשר, להשוות מחירים, ולבחור דוגמאות.

You may also like...

כתיבת תגובה