המדריך המלא של סוגי בדים לווילונות

סוגי בדים

סוגי בדים

מעוניינים לבחור וילון איכותי? בין אם אתם בוחרים וילונות עבור הבית שלכם, עבור המשרד, או לכל מטרה אחרת – אחת מהאפשרויות הטובות ביותר היא לבחור וילונות בד. יש כמון סוגים נוספים של וילונות, אך וילונות הבד נחשבים לנפוצים והאהובים ביותר שיש. מה הסיבה לכך? אין ספק שהעובדה שיש מגוון רחב מאד של סוגי בדים, היא זו שתרמה מאד לפופולריות של וילונות הבד. בעזרת הסוגים השונים, אפשר למצוא כיום וילונות בעיצובים מגוונים מאד, שגם יכולים להתאים לשימושים שונים. אז איזה סוגי בדים קיימים כיום, ובמה כדאי לבחור?

סוגי בדים המרכזיים שכדאי להכיר

  • וילונות וואל – וילונות הוואל נחשבים לווילונות פופולריים במיוחד, בין השאר בזכות המראה הייחודי של הוואל. לווילונות הוואל יש מראה שקוף, ומראה שהוא רך מאד. עם זאת, אל תתבלבלו מהמראה הרך שלו – הוואל הוא בד חזק למדי, שיכול להחזיק מעמד לאורך שנים, והוא גם לא נקרע או נפרם בקלות, בשל שיטת האריגה שלו בשתי וערב, וכן השילוב של סיבי משי בתוך הווילון. וילונות הוואל יכולים להגיע במגוון רחב של צבעים, אם כי הצבע הלבן נחשב לפופולרי ביותר.
  • וילונות וואל מקומט – לכאורה הם נמצאים תחת הקטגוריה של וילונות וואל. בפועל כשמחלקים בין סוגי בדים שונים, נהגו לציין את הוואל המקומט בנפרד. הוואל המקמט כולל בתוכו לרוב כמות גבוהה יותר של סיבים סינתטיים, מאשר הוואל הרגיל. הסיבה לכך היא שאנו רוצים לקבל מראה שהאו כאמור יותר מקומט ומקופל, וכך ליצור וילונות יותר בולטים בעיצוב יותר מרהיב.
  • וילונות שיפון – את השיפון אנו מכירים דווקא בתור חומר מעולה לשמלות ערב ושמלות כלה, אך חשוב להבין שהוא פופולרי גם סוג של בד עבור וילונות. השיפון אף הוא בעל מראה עדין מאד כמו הוואל, אך הוא עדיין פחות רך, ויותר בולט. כמו כן, את השפיון אפשר לקבל במגוון רחב יותר של צבעים, והצבע הלבן לא נחשב לבלעדי עבורו.
  • סטאן – כאשר נו מחפשים סודי בדים לווילונות שיהיו נעימים, השם של הסאטן עולה כמעט באופן מידי. הסאטן משלב בתוכו את אחד מהחומרים היוקרתיים והנעימים ביורת שיש, הלא הוא המשי, כאשר לרוב מדובר על שילוב של משי עם מספר סיבים סינתטיים, לקבלת וילונות איכותיים וחזקים במיוחד, שגם יהיו פחות רגישים לתנאי האקלים. המגע של הסאטן הוא רך ונעים במיוחד, והוא נחשב גם לבד מבריק יחסית. כך, הסאטן מתאים למי שמחפש וילונות בולטים למדי, שיהיה קשה להתעלם מהם.

מה יכול להתאים לכם?

סקרנו מספר סוגי בדים איכותיים במיוחד, שאפשר לעשות בהם שימוש לטובת וילונות הבד. חשוב מאד לזכור, שהבחירה בסוג הבד קשורה בין השאר לעיצוב של המתחם כולו, לתנאי האקלים ששוררים בו, למידת ההצללה הנדרשת, וכמובן גם לטעם האישי שלכם. בכל המקרים, כדאי לזכור שבדים איכותיים הם אמנם בעלות גבוהה יותר מבדים זולים – אך התמורה היא כמובן מלאה יותר.

You may also like...

כתיבת תגובה