וילונות אמבטיה

וילונות אמבטיה

וילונות אמבטיה

הוויכוח התמידי של חדר האמבטיה, מתבצע בין שני טיפוסים: הטיפוס המתפנק אשר מעדיף אמבטיה מפנקת, אם אפשר עם קצף ומים חמימים ונעימים, לבין הטיפוס הפרקטי, אשר מעדיף מקלחון, לצורך מקלחת זריזה, אשר תאפשר לו להתרענן ולהמשיך הלאה בשגרת יומו. משפחות רבות מחליטות לפתור את הוויכוח הזה באמצעות פריט אשר משלב את שניהם, אמבטיונים. אמבטיון הוא למעשה אמבטיה אשר על גביה מותקנות דלתות של מקלחון, כך שמי שמעוניין באמבטיה מפנקת יכול למלא את המים וליהנות מאמבטיה נעימה, ומי שמעוניין במקלחת זריזה יכול לסגור את דלתות האמבטיון, ולעשות בו שימוש כאילו היה מקלחון לכל דבר ועניין. יחד עם זאת, משפחות רבות בוחרות באמבטיה הישנה והטובה, ומציידים אותה בוילונות אמבטיה דקורטיביים לשמירה על העיצוב. אם כך מה עדיף? אמבטיון או וילון?   

 

וילונות אמבטיה או אמבטיון?

ערכנו בעבורכם השוואה של פרמטרים שונים בין וילונות אמבטיה לבין האמבטיון, אשר יסייעו לכם להחליט מה הכי מתאים למשפחתכם.

  • עיצוב: מבחינה עיצובית רבים מעדיפים את העיצוב הנקי והמסודר של האמבטיון על גבי הוילון. האמבטיון הוא פתרון לחדרי אמבטיה קטנים, בהם אין מקום לאמבטיה רגילה, לצד מקלחון נפרד. העיצוב הסגור של האמבטיון מאפשר לשמור על סביבת האמבטיה כסביבה אסתטית, ושומר על הארגון.
  • ניקיון: מבחינת הניקיון וילונות אמבטיה קלים ונוחים מאוד לניקוי. הם ניתנים לפירוק, וניתן לשטוף, ואף לכבס אותם על מנת לשמור על המראה הנקי והרענן שלהם לאורך זמן. ניקיון של דלתות האמבטיון מצריך קצת יותר עבודה, קרצוף ושימוש בחומרים מלבינים, על מנת לשמור על המראה החדש והנקי. נוסף על כך, וילונות ניתנים להחלפה בכל שלב, בעוד דלתות של אמבטיון קצת פחות משתלם להחליף על בסיס קבוע.
  • עובש: לא רק שוילון באמבטיה נוטה להידבק אל הגוף בזמן המקלחת, הוא גם עשוי להעלות עובש, ולהפיץ ריחות רעים בעקבות הסביבה הלחה בה הוא מצוי. במקרה של אמבטיון לרוב אין הצטברות של עובש אם שומרים על הניקיון כמו שצריך.

 

ומה קורה כשיש ילדים?

משפחות בעלות ילדים קטנים נוטות להתייחס לשיקולים אחרים בבחירה בין וילונות אמבטיה לאמבטיון.

  • אמבטיה בפנים ובחוץ: ילדים נוטים להשפריץ מים לכל עבר בעת המקלחת, המשחקים, רובי המים וההשתוללות במי האמבטיה החמימים, הם ההנאה המתלווה לכל מקלחת. במקרה של וילון לאמבטיה קשה להימנע מהשפרצות על החדר האמבטיה כולו, אולם במקרה של מקלחון האטימות גבוהה יותר, וההורים יוצאים יבשים יותר.
  • נוחות: במקרה בו צריך לקלח ילדים קטנים או פעוטות, אמבטיה נמוכה עם וילון, שניתן להזזה חלקית או בצורה מלאה עשוי להיות נוח ויעיל יותר לשימוש, מאמבטיון עם דלתות נוקשות, אשר אינן מאפשרות גמישות בהזזה.

שורה תחתונה, אז מה עדיף?

אין העדפה חד משמעית לכיוון הוילון או האמבטיון. בשורה התחתונה כל משפחה צריכה לעשות את השיקולים שלה, ולבחון את האופציות השונות לפני הבחירה.

You may also like...

כתיבת תגובה