מה הם וילונות גלילה?

וילונות גלילה

וילונות גלילה

כפי שאתם יודעים, יש מגוון רחב יחסית של סוגי וילונות. אולם, מבין שפע הסוגים הקיימים בשוק, יש סוג אחד אשר בהחלט בולט במיוחד, בתור אלמנט מוביל לעיצוב חלל הבית – ואלו הם וילונות הגלילה. וילונות גלילה יכולים להיות בעצמם מורכבים מכמה חומרי גלם שונים, על אף שברוב המקרים, מדובר על וילונות אשר עשויים מבדים – חלקם טבעיים וחלקם סינתטיים. וילונות הגלילה קיבלו את השם שלהם בשל צורת הפתיחה והסגירה שלהם – בגלילה מלמעלה למטה.

 

כיצד וילונות גלילה תורמים לחלל הבית?

  • אפשרויות הצללה – השימוש המרכזי בווילונות הגלילה, הוא בתור אלמנט אשר מאפשר לנו לשלוט על מידת ההצללה של הבית בצורה טובה. מאחר שהקיץ הישראלי הוא שטוף שמש, אפשר לגלול את התריסים בצהריים כלפי מטה בכדי שהשמש לא תסנוור, ובהמשך לפתוח אותם. כך אפשר לשלוט בצורה נוחה מאד על מידת האור שנכנסת לחדר, מבלי שיש צורך בתאורה מלאכותית כל שהיא.
  • תחליף לתריסים – לא תמיד נרצה להתקין תריסים בחלל הבית שלנו, ממגוון רחב של סיבות. וילונות גלילה, מהווים תחליף מעולה לתריסים.
  • גוונים משתנים – אפשר לבחור כיום וילונות גלילה בגוונים משתנים מאד, כך שהם יכולים להתאים לכל עיצוב של כל בית – אפשר צבעים כהים ובהירים, חמים וקרים, מלאים, שקופים למחצה, או שקופים. הכל נתון לבחירתכם.
  • חלוקת הווילונות – במידה ואתם רוצים לבחור וילונות גלילה בכדי לכסות ויטרינה אחת, לא חייבים להסתפק בווילון גדול אחד. מקובל לחלק את הווילונות לכמה חלקים. כך, גם אפשר לשלוט על ההצללה והאור באופן מתקדם יותר, וגם אפשר לגוון בעיצוב של הווילונות בצורה טובה.

 

פתרון אשר מתאים לכולם

מה שחשוב לזכור הוא, שבסופו של יום, וילונות הגלילה מהווים פתרון מעולה אשר יכול להתאים לבית של כל אחד. גם אתם מתלבטים באשר לווילון אשר יתאים לבית שלכם, אפשר להתייעץ כמובן עם מומחים שונים בתחום, וכך לרכוש את התוספת הנהדרת לבית.

You may also like...

כתיבת תגובה