וילונות לעיצוב ויצירת אווירה

וילונות

וילונות

עיצוב הבית והמשרד תלוי באלמנטים רבים, וברוב המקרים נעזרים במעצבת או אדריכל פנים כדי להגיע לתוצאות המבוקשות בסגנון הנבחר. כדי לעצב בית או משרד יש צורך להחליט על סגנון מסויים ולהיות עקביים. מעצבת טובה תוכל להפוך את חלום העיצוב שלכם למציאות מרהיבה באמצעים שונים, החל מחלוקת החדרים מחדש בבית, דרך בחירת תוספות של אלמנטים מגבס, תקרות צפות, נישות וכדומה, ועד בחירת רהיטים, תמונות, שטיחים, דלתות וחלונות, מטבח חדש וכמובן וילונות.

בעבר היה היחס לוילונות פרקטי בעיקר, וניתן היה למצוא אותם במבחר מצומצם של דגמים. כיום המגוון הוא עצום, וניתן לשלב אותם בעיצוב הבית בכל סגנון ובכל מקום. וילון הוא אלמנט שיכול לא רק להשתלב בעיצוב הבית והמשרד, אלא לשוות להם אווירה מיוחדת לפי הצורך: אווירה רומנטית, אווירה מודרנית, אווירה חמה ועוטפת וכדומה.

יצירת אווירה באמצעות וילונות

בעיצוב הבית והמשרד אנו מחפשים מעבר לסגנון, גם אווירה מסויימת שתשתקף מהמקום. בחירת וילון מתאים לעיצוב שנבחר יכולה לתמוך בסגנון, ולספק את האווירה שאתם מחפשים. להלן רשימה של וילונות וסוגי האווירה שהם יכולים לספק בבית או במשרד:

  • אווירה קורקטית ומחויטת – משרדים רבים מעוניינים לשדר אווירה קורקטית ומאד מעשית. על מנת להשיג את האווירה המבוקשת ניתן להשתמש באלמנטים רבים, ולבחירת וילון למקומות אלה חשיבות מכרעת ביצירת האווירה. הסיבה לכך היא שוילון הוא אלמנט גדול, ומאד מורגש בכל חדר, ולכן הוא יכול להפוך את האווירה במקום לכל כיוון שתרצו. כדי להשיג אווירה כזו מומלץ להשתמש בוילון גלילה בצבע אחיד או עם דוגמה לא מקושטת מידי. היתרון של וילון כזה הוא גם בפרקטיות שלו – ניתן לפתוח ולסגור אותו בכל גובה שתבחרו, וגם במראה שלו המשדר סדר וניקיון בלי התחכמויות. גם וילון ונציאני יכול להשיג עבורכם את האווירה המבוקשת, וכך גם לגבי וילונות ורטיקאליים שניתן להסיט אותם לצדדים, או לכוון את הזוית שלהם לפי חדירת אור השמש למשרד.
  • אווירה רומנטית – בבתים רבים ובחדרי אירוח רבים מעוניינים להשיג אווירה רומנטית. אוויר רומנטית היא לרוב אווירה חמה, ויש מקומות שמאד מקפידים על סגנון הריהוט, הכנסת אח עצים רומנטי לחדר וכדומה. גם בחירת וילון היא הכרחית ליצירת אווירה שכזו, וניתן למצוא מגוון רחב שיענה על הצורך הזה. העיקרון המנחה ביצירת אוויר זו הם וילונות מבד. בד הוא חומר נעים וגמיש, והוא יוצר תחושה חמימה ונעימה בכל חדר. ניתן לבחור בוילון רומאי המתגלגל למעלה או וילון בד המוסט לצדדים, וגם וילון בד תלוי מגובה התקרה בצבעים חמים או לבנים יכול להשיג את האווירה הרצוייה.
  • אווירה ילדית – בחדרי הילדים רצוי ליצור אווירה ילדית מרהיבה וצבעונית, ולשם כך ניתן לעשות שימוש בוילון צבעוני או עם הדפסים שהילדים אוהבים, או בוילון מבד דק במיוחד לחדרי תינוקות וכדומה.

You may also like...

כתיבת תגובה