וילונות מעוצבים לבית

וילונות מעוצבים

וילונות מעוצבים

חלקנו נוטים לחשוב, כי וילונות הם פתרון מיושן לעיצוב ולהגנה בפני השמש. וילונות הם כבר מזמן לא בדים מיושנים אשר תלויים על החלון ללא התייחסות מיוחדת, הווילונות המיוצרים היום הם פריט עיצוב חדשני ודקורטיבי, אשר יכול להוסיף הרבה לאווירה הנוצרת בבית. וילון שאינו מתאים לחלל הבית או החדר עשוי ליצור מראה קודר, מיושן ולא נעים בעין, אולם וילון אשר נבחר בקפידה, והותאם להלך הרוח העיצובי בבית, יכול להשרות אווירה מיוחדת, אשר אף פריט עיצובי אחר אינו יכול ליצור. התפתחות הטכנולוגיה והייצור בשנים האחרונות פתחו בפני הלקוחות עולם שלם של פרטי עיצוב ייחודיים אלו, ויצרה שפע של אפשרויות ועיצובים שונים.   

סוגי וילונות מעוצבים

על מנת שתוכלו לבחור את הווילון המעוצב המושלם בעבור הבית שלכם, ראשית חשוב שתדעו לעשות אבחנה בין סוגי הווילונות השונים.

  • וילון ונציאני: וילון זה הוא אלמנט דקורטיבי, אשר מוסיף עניין לעיצוב הבית או המשרד. וילון זה מיוצר במגוון רחב של עיצובים וסגנונות, וניתן ליצור באמצעותו מראה קלאסי, מודרני או כפרי. וילון זה ניתן לייצר גם בעיצוב אישי, ולערב אנשי מקצוע לצורך ביצוע מדידות והתקנה, וכן למתן המלצות שונות לעיצוב.
  • וילונות גלילה: וילונות אלו מגיעים במגוון רחב של צבעים וסגנונות, והם מיוצרים מבדים אשר דוחים מעליהם את האבק. למעשה, וילון זה נפתח או נסגר בצורה של גלילה, והוא מתאים מאוד לצורך הצללה של החדר. הווילונות עשויים מבד אשר מגולגל על גבי צינור, והעלאה והורדה שלהם נעשית על ידי משיכה בשרשרת.
  • וילונות רומאיים: זה הוא הווילון הסטנדרטי והפופולארי ביותר בשימוש. וילון זה מורכב מרצועה של בד, אשר יכולה להיפתח וליצור הצללה על פני החלון כולו. הווילון מסנן את קרני השמש כהלכה, ומתאימים להצללה של חדרי ילדים. וילונות אלו מיוצרים מבדים שונים מעוטרים בצבעים ועיטורים שונים, והכל על פי בחירתו של הלקוח.
  • וילונות חשמליים: אלו וילונות אשר מנגנון הפתיחה והסגירה שלהם הוא אוטומטי, ונעשה בצורה חשמלית על ידי לחיצה על כפתור.

פרמטרים שונים לבחירת וילונות מעוצבים

כעת, לאחר שבחרתם את סוג הווילונות בו אתם מעוניינים לעיצוב הבית, חשוב שתתחשבו במספר פרמטרים נוספים:

  • עיצוב וילונות: חשוב מאוד להתאים את סוג הווילון, את הצבעים השונים שלו, ואת צורת העיצוב שלו לשאר הבית, ובהתאם לחדר בו יוצב הווילון.
  • הצללה: ישנם חדרים בבית כמו חדרי הילדים, אשר חשוב מאוד שניתן יהיה ליצור הצללה מלאה בחדר במהלך היום. לכן, בבחירת הווילונות, הביאו בחשבון פרמטר זה, ובחרו בווילונות גלילה או וילונות רומאיים בעלי בד עבה, אשר מאפשרים נטרול קרני השמש בצורה יעילה.
  • פרטיות: אם אתם גרים בבית פרטי, יתכן ויהיה חשוב לכם לבחור בווילונות כהים על מנת לשמור על פרטיות מלאה של השוהים בבית.

וילונות מעוצבים לכל חלל

בבואכם לבחור וילונות בעבור החדרים השונים בבית, מומלץ לבחור בסוג וילון זהה אשר יתאים לבית כולו, אך לשחק עם האלמנטים השונים של אותו הסוג, על מנת להתאים אותם לשימוש בחדרים השונים.

You may also like...

כתיבת תגובה