חלונות אלומיניום מעוצבים

חלונות אלומיניום

חלונות אלומיניום

האלומיניום כובש בשנים האחרונות את ענף הבנייה והעיצוב ומציג יתרונות שקשה להתעלם מהם, הן עבור המעצב והאדריכל והן עבור צרכן הקצה – דיירי הבית.

השימוש באלומיניום החל עוד במאה שעברה, עת נתגלו יתרונותיה הרבים של מתכת זו: קלות עיבוד, גמישות רבה שלא באה על חשבון החוזק המבני, משקל נמוך ועוד. בתחילת הדרך, שימש האלומיניום בעיקר לצרכים תעשייתיים ובמרחבים עסקיים, כיוון שעל אף יתרונותיו הרבים, מראהו לא נתפס כאסתטי או מעודן דיו על מנת להזמינו למרחב הפרטי. כל זאת השתנה בשנים האחרונות, כאשר התפתחויות טכנולוגיות רבות הביאו לכך שניתן כיום להעניק למוצרים כגון חלונות אלומיניום גימורים שונים, וזאת מבלי להתפשר על האסתטיקה.

חלונות אלומיניום – חלונות-על?

יתרון נוסף של חלונות אלומיניום הוא יכולתם ליישם ביעילות מנגנונים יותר מתוחכמים, אשר הופכים את החלון ל"חלון-על". כך, למשל, ניתן לייצר ולהתקין חלונות המשלבים פתיחה אופקית רגילה עם פתיחת חלונות קיפ, לפי הצורך. יישום נוסף שניתן לשילוב בחלון ואף נעשה לעתים קרובות, הוא שילוב של סורגים באלמנטים כגון גוף החלון ו/או התריסים.

שיקולים אלה הם בעלי השלכה ישירה על הבטיחות ועל הביטחון, שכן הם מסייעים בהגנה מפני פריצה. כמו כן, כאשר ניתן לשלוט במנגנון החלון ולמנוע את פתיחתו, או להגבילה לפתיחה מאוד מסוימת, ניתן למנוע מילדים סקרנים לנסות ולחמוק אל מחוץ לחלון, באופן שיכול לסכן את חייהם.

אם לא די בכך, הרי שלחלונות האלומיניום גם יתרון משמעותי בכל הנוגע לאבזור חדרי מיגון. בניגוד לחלונות העץ הישנים, בחלון אלומיניום ניתן לשלב מנגנון נעילה עם לשוניות מחוזקות, אשר מעגנות אותו במקומו ומונעות מנו לעוף במקרה של פיצוץ. מטבע הדברים, גם אחיזתו בזגוגית העבה יותר טובה מחלונות מן הדור הישן.

אולם היתרונות שהוזכרו עד כה הם בעיקר פרגמטיים, בעוד שהאלומיניום מנצח ללא תחרות גם מבחינת המראה. הדבר נכון לפחות כאשר בוחנים את מראה החלון במבחן הזמן. חלונות עץ מאבדים בהדרגה את מראם הנאה, צבעם מתקלף והם מאבדים טיפין-טיפין את צורתם, כך שהם אינם אוחזים טוב בזגוגית ואף אינם מחוברים היטב לעדן החלון. לעומתם, חלונות אלומיניום ידועים בעמידותם, גם בתנאי מזג אוויר קשים. המתכת שומרת היטב על הצבע ואינה מתעוותת  כתוצאה מחשיפה לקור, חום, לחות וגורמים דומים.

לאור היתרונות הרבים שהוזכרו, עד כה, לא קשה לדמיין מדוע חלונות אלו הפכו זה מכבר להיות הסטנדרט בענף הבנייה ומככבים בכל הבתים והדירות החדשים שנבנים כיום.

You may also like...

כתיבת תגובה