כיצד נשתמש בווילונות בתור אלמנט מרכזי לעיצוב הבית

כיצד נשתמש בווילונות בתור אלמנט מרכזי לעיצוב הבית?

יש לא מעט דרכים לעצב את הבית שלנו, ואין ספק שיש לא מעט אלמנטים שניתן לשלב בבית שלכם, על מנת שתגיעו לתוצאה מספקת מאד. אחד מהאלמנטים החשובים ביותר לעיצוב הבית שלכם, הם הווילונות. מהם בעצם וילונות? אנו רגילים לחשוב עליהם בעיקר בתור פתרון הצללה לבית, אבל האמת שהם הרבה יותר מזה. על אף שההצללה לכשעצמה תורמת מאד לעיצוב הבית (ונפרט על כך בהמשך) הרי שצריך לזכור שלווילונות יש גם ערך בתור אלמנט עיצובי בפני עצמם. אחרי הכל הם גדולים יחסית ומתפרסים על פני שטח רחב מאד – ולכן כדאי לתת את הדעת עליהם. אם כך, איך נשלב אותם ואיך הם ישרתו אותנו בעיצוב הבית?

התרומה של הווילון

  • שימוש חכם בצבעים – כפי שציינו, הווילונות יכולים להיות גדולים ובולטים למדי, וזה משפיע מאד מבחינת הבחירה בצבע שלהם. אל תשכחו שכאשר אתם בוחרים וילונות בצבעים מסוימים – הצבע יתפרש כעת על פני קיר שלם בחלק מהמקרים. אז באיזה צבע נבחר? מצד אחד, כמובן שקשת רחבה של צבעים לווילונות יכולה לתרום לזרימה הרמונית יותר בחדר. מצד שני, כמות עמוסה מידי של צבעים דווקא גורמת לכבדות, לבלבול ולבעיות. כדאי מאד אם רוצים יותר מצבע אחד, לדאוג שלפחות אחד הצבעים של וילונות יהיה ניטרלי יחסית (בגוון לבן או גוון שמנת למשל), ויחד איתו לשלב עוד צבע או שניים שהם בולטים יחסית.
  • עובי הווילון – האם כדאי לבחור וילונות שהם עבים מאד או דווקא דקים ושקופים? מעבר לשאלה איך זה ישפיע על חומר הגלם שממנו הווילון עשוי, הרי שצריך להבין מהו האפקט שמתקבל. אם בוחרים בווילון שהוא שקוף יחסית והבד שלו קל ואווירי יש תחושה של מתחם שהוא פתוח יותר, גדול יותר ועם פחות גבולות. וילונות שהם עבים יותר ושאינם שקופים – יוצרים חיץ ברור בין מתחמים. השאלה היא מה האפקט שאתם מבקשים להשיג עם הווילונות. לפעמים רוצים למתוח קו גבול ברור לחדר (בעיקר בחדרי השינה) – ולפעמים רוצים דווקא ליצור תחושה של חדר גדול יותר (למשל בסלון). כך בעצם צריך לחשוב מהו האפקט שנרצה לקבל בחדר שבו הווילון יותקן.
  • מידת ההצללה – כאמור, אנו רוכשים וילונות כדי לשלוט על מידת ההצללה שיש בתוך החדר, אלא שגם ההצללה לכשעצמה תורמת מאד לעיצוב הבית. עליכם לחשוב האם תרצו לקבל חדר שהוא מואר יותר או פחות – ואולי גם תרצו לשלוט על מידת ההצללה של הווילון עצמו כמובן – כדי לקבל אפקט מתאים בחלקים שונים ביום או כאשר באים אורחים.

יש לווילונות המון תרומה

לסיכום, כשאתם חושבים על העיצוב של הבית שלכם – צריך לזכור שלווילונות יש בעצם השפעה אדירה ומכריעה על העיצוב הסופי. בעזרת הבחירה בווילון המתאים תוכלו לקבל את האפקט המושלם שישרת אתכם.

You may also like...