כך בוחרים פרקטים מתאימים לעיצוב הבית

פרקטים

פרקטים

אם אתם מחפשים פתרון איכותי במיוחד לריצוף הבית שלכם, אין לנו ספק שהרעיון של פרקטים עלה לפחות פעם אחת בראשכם. הפרקטים הפכו להיות להיט בישראל לפני קצת יותר מעשור. בשנים האחרונות, הם אמנם תפסו לעצמם את המקום ביחד עם פתרונות הריצוף האחרים, אך הם עדיין נחשבים אהובים במיוחד, ובבתים רבים, חדשים וישנים – בוחרים שהריצוף יהיה באמצעות פרקט, בין אם מדובר על ריצוף בפרקטים בכל רחבי הבית, או רק בחדר אחד או במספר חדרים. אז איך בוחרים את הפרקט המתאים לעיצוב איכותי של הבית?

הכללים לבחירת הפרקטים

  • עץ או למינציה? – הבחירה הראשונה והמרכזית ביותר, היא בין פרקטים מעץ לפרקטים מלמינציה. לפרקט העץ יש כמה יתרונות בולטים במיוחד: לעץ יש כמובן מראה טבעי יותר, והוא יכול ליצור אווירה חמימה ומשפחתית במיוחד. העץ הוא גם חומר איכותי שניתן לחדש אותו מעת לעת, כך שגם אם יש בו שריטות שונות – אפשר לשייף אותו, ולחשוף שכבה חדשה. יש הבדל בין פרקט מלוחות עץ לפרקט מעץ טבעי, שנחשב איכותי יותר. מהצד השני, הפרקטים מלמינציה נחשבים פופולריים במיוחד, משום שהם זולים יותר, בעלי מראה זהה לעץ הטבעי, הם קלים מאד לניקוי ועמידים יותר לשריטות. כמובן שלשני הסוגים יש גם חסרונות – הפרקטים מעץ רגישים יותר לרטיבות קשים יותר לניקוי ורגישים לשריטות, והפרקטים מלמינציה, אם הם בכל זאת ספגו שריטה – לא ניתנים לחידוש.
  • התאמת הפרקט לחדר – כאשר אתם מגיעים לבחור פרקטים לבית, חשוב מאד שתהיה התאמה בינם לבין החדר. ההתאמה הזו היא בשני מישורים. ראשית, בעיצוב שלהם – שכן פרקט לחדר ילדים צריך להיות בהיר יותר וקליל יותר, מאשר פרקט לחדר השינה של ההורים, שיכול להיות עם מראה כבד וכהה יותר. ההיבט השני הוא באשר לסוג הפרקט. בעוד שלסלון אפשר לבחור פרקט מעץ מלא ואיכותי, הרי שאם אתם רוצים פרקט לסביבת המטבח או חדר הרחצה, יש חובה לבחור בפרקט מלמינציה, שאיננה רגישה לרטיבות ולחות.
  • בידוד – הפרקטים נחשבים לשיטת ריצוף נהדרת ואיכותי, אך ביחס לשיטות אחרות, הפרקט הוא חומר פחות מבודד של רעשים (הוא כן מבודד מעולה של חום וקור, וזאת חשוב להכיר). הפתרון לכך הוא פשוט בהנחה של שכבת בידוד נוספת מתחת לריצוף. כאמור, הפרקט הוא מבודד מוצלח הן מפני חום והן מפני קור, וכך אין צורך להניח עליו שטיח בחורף.

חימום תת רצפתי לפרקט

אם הנכם מעוניינים בחימום תת רצפתי לרצפת פרקט , חשוב לשאול את השאלות הבאות: מהו סוג הפרקט, עוביו, היכן תותקן מערכת חימום תת רצפתי (תשתית) וסוג החימום. על מנת לא לגרום לנזק, מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע שבידיו להציע פתרונות חימום מתקדמים ומתאימים ביותר.

איך להתקין את הפרקט?

בבואכם להתקין את הפרקט בביתכם, חשוב מאד לזכור שיש שתי שיטות שונות. שיטה אחת היא התקנה עצמאית משלכם. הדבר מתאים בעקר אם אתם מניחים לוחות של פרקטים, ויש לכם גם ניסיון בעבודות הבית. לעומת זאת, אם מדובר על פרקטים מעץ מלא, או שאין לכם שום ניסיון בעבודות ריצוף ושיפוץ – כדאי להשאיר את העבודה לידיים מקצועיות ,שיוכלו לספק לכם תוצאות מעולות.

You may also like...

כתיבת תגובה