כלי עבודה (צעצועים המיועדים לגבר)

כלי עבודה

כלי עבודה

לעיתים רבים לא מייחסים חשיבות אליהם, אבל אין ספק שכלי עבודה הם דבר הכרחי בכל בית, בדיוק כמו סכו"ם או טלפון. ניתן אף לכנות אותם "צעצוע לכל גבר", מאחר והגברים מתמחים בתיקונים הקטנים. רבים מתעוררים מאוחר מדי לפעמים, רק כאשר הם נתקלים בבעיה שמצריכה את הכלים. חשוב להבין שעל מנת להשתמש בכלים אין צורך בתואר אקדמאי או בהכשרה, לימוד קצרצר להשתמש בכלים הפשוטים יכול להספיק לכל אדם להבין, כיצד להשתמש בהם לפתירת תקלות שונות או בעיות שונות, או לחלופין במטרה לבצע שיפוץ קל כמו תליית תמונה. מדוע מומלץ מאוד להחזיק בכלים הפשוטים לעבודות קלות? אילו כלים מומלץ להחזיק? כל התשובות בהמשך.

מדוע חשוב להחזיק בכלי עבודה בבית?

מהסיבה הפשוטה שהרבה דברים הבנויים סביבנו נבנו באמצעות חלקים שניתן לפרק בקלות באמצעות הכלים. הכלים יכולים לשמש במגוון מקרים, מהפשוטים ביותר למורכבים יותר. לפניכם כמה סיטואציות המצריכות כלים פשוטים:

  • אתם יושבים אל מול הטלוויזיה ואוחזים בשלט על מנת להדליקה. הטלוויזיה לא נדלקת. במרבית המקרים כנראה שהסוללה אזלה. מכסה הסוללות מורכב על השלט ומחוזק באמצעות בורג פשוט. כיצד נפתח את הבורג? כמובן שבאמצעות מברג שהוא אחד הכלים המומלצים להחזקה בכל בית.
  • אתם יושבים על כיסא פשוט, אך לפתע מרגישים שהוא מעט רופף. מסתבר שאחת מהרגליים שלו פשוט אינן מחוזקות מספיק. הרגל של הכיסא יכולה להיות מחוזקת באמצעות פטיש ומסמר פשוטים, או באמצעות מברגה.
  • אתם מגיעים לחדר השינה ופותחים את הדלת במעט כוח, הידית רופפת או נתלשת. גם לכך הפתרון הפשוט הוא להבריג את ידית הדלת באמצעות מברג.

כלי עבודה שמומלצים לכל בית

אלו הכלים הבסיסיים שמומלץ להחזיק בכל בית:

  • מברגים – מומלץ להחזיק במספר מברגים בגדלים שונים, מגדולים לקטנים. ניתן לרכוש סטים מסודרים של מברגים לפי גדלים. המברג הוא הכלי היחיד שאיתו נוח לפתוח או להבריג ברגים בקלות.
  • פטיש – הפטיש הוא כלי נפוץ מאוד, וגם בין הכלים המומלצים לאחזקה בבית.
  • מסמרים וברגים – כמובן שמומלץ להחזיק גם במסמרים וברגים בגדלים שונים. זאת למקרים בהם תזדקקו לתלות פריט כמו תמונה לדוגמה, או לחלופין, אם אבד לכם מברג או מסמר, תוכלו להחליפו בקלות.

כלי עבודה הן פתרון נהדר מהמקרים הפשוטים למורכבים

זכרו שישנם מקרים קטנים רבים, שניתן לפתור בעצמנו באמצעות הכלים הפשוטים. במקרים כאלה מיותר מאוד להזמין בעל מקצוע אלינו הביתה. הזמנת בעל מקצוע לפתרון דברים פשוטים תראה מצחיקה במיוחד, ויותר מכך, תעלה לכם סכום כספי מיותר מאוד. גם אם אתם נתקלים במקרה בו אתם מעט חוששים מתיקון הבעיה, תמיד תוכלו לקרוא לבן משפחה או שכן שיבצע זאת עבורכם. הכלל החשוב הוא להחזיק בכלים הבסיסיים, שחשוב להחזיק בכל בית, בכדי שתוכלו לתקן את התקלה בקלות ובמהירות.

You may also like...

כתיבת תגובה