כל מה שרציתם לדעת על התקנת פרופיל בלגי בבית

פרופיל בלגי

פרופיל בלגי

בשנים האחרונות, אנו רואים שהטרנד של פרופיל בלגי סוחף את הישראלים. מה שהיה שמור בעבר, אך ורק לבתים בעיצוב אירופאי מאד ולווילות יוקרה – הפך להיות נפוץ מאד גם בדירות קטנות. יש לא מעט סיבות לכך שאנו נסקור בהמשך, ויש גם כמה כללים שכדאי להכיר את ההתקנה של הפרופילים הללו. העיצובים של הפרופילים יכולים להשפיע באופן משמעותי על העיצוב של הבית שלכם, ויש גם מספר שיטות שונות להתקנה שלהם. על כן, חשוב לקבל מידע מקיף בנושא, כדי שבמידה ואתם מעוניינים להתקין את הפרופיל הבלגי – תדעו בדיוק במה מדובר.

הפרטים שכדאי להכיר על פרופיל בלגי

  • הסיבה להיווצרות הפרופיל – הפרופיל הבלגי הומצא בשנות ה 80, והוא ענה על מטרה אחת עיקרית – החזרה לטבע. האדריכלים שהחלו לעשות בו שימוש, שמו לב כי ללקוחות שלהם יש רצון עז לבתים עם פתחים גדולים מאד, ועם נוף מרהיב. אם עד אז התפישה הייתה שהבית הוא מעין חוצץ בין האדם לבין הטבע, הרי שבשנות ה 80 אנשים חיפשו אווירה שונה. הם חיפשו את החזרה לטבע, ואת היציאה מהניכור העירוני. הדבר דרש כמובן התקנה של חלונות גדולים מאד מזכוכית, ולעתים אף קירות שלמים מזכוכית. לצורך הצבת החלונות הללו, היה צורך בפרופיל מתאים, וכך נוצר הפרופיל הבלגי.
  • מהו פרופיל בלגי? – הפרופיל הבלגי הוא בעצם פרופיל אשר מקיף את החלון כולו, וסוגר עליו מכל הכיוונים. בכך הוא שונה מפרופילים אחרים לדלתות וחלונות, שמכסים רק חלק מהמסגרת. הפרופיל הבלגי אוטם לחלוטין את החלון מכל כיוון. כך בעצם, אפשר גם להתקין חלונות גדולים במיוחד מזכוכית, מבלי שיש צורך באמצעים אחרים לאיטום.
  • צורות מגוונות – ברוב המקרים, העיצוב של פרופיל בלגי, הוא בצורת קווים ישרים. חשוב מאד להבין כי בניגוד לפרופילים אחרים, כאן הפרופיל לא עוטף רק מסגרת אחת. למעשה, מדובר על חלונות גדולים, אשר מחולקים לכמה חלונות אחרים, באמצעות הפרופיל. כך אפשר ליצור צורה מאד מגוונת ויפה לעין. עם זאת, חשוב לציין שהתוצאה הסופית היא סימטרית מאד, ועושים שימוש בקווים ישירים שיוצרים ריבועים ומבנים, והשימוש בפרופילים לצורות כמו משולשים למשל, הוא נדיר למדי.
  • באיזה חומרים עושים שימוש? – כמובן שבראש ובראשונה, פרופיל בלגי מורכב מזכוכית. מכאן אפשר לשלב חומרים שונים, הן בהתאם לעיצוב הסופי, וכן בהתחשב בתנאים שונים בעיצוב הבית. כך אפשר לשלב חומרים כמו אלומיניום, ברזל, נירוסטה, או מתכת.
  • קבוע או זז? – כיום, אפשר להתקין פרופיל לבגי לחלונות מכל סוג. הפרופיל יכול לסייע בקיבוע של החלון למקום מבלי שתהיה לו יכולת לזוז. מצד שני, הפרופילים משמשים כיום גם לחלונות שיכולים להיפתע בצורות שונות, והם אף משמשים לדלתות הזזה מזכוכית.

הפתרון המקיף ביותר שיש

אם כן, אנו רואים שמבין כל סוגי הפרופילים, הפרופיל הבלגי הוא אחד מהיחידים שיכול לתת לנו מענה מקיף ממש, אף מהתחום של עיצוב הבית. הפרופיל הבלגי מסייע לנו לקבל פתרונות עיצוב מדהימים, ליהנות ממגוון רחב מאד של חלונות, ולשפר באופן ניכר את הדקורציה הביתית.

You may also like...

כתיבת תגובה