למה ואיפה כדאי להשתמש בבטון מוחלק?

בטון מוחלק

בטון מוחלק

בטון מוחלק עמיד מאוד בפני שחיקה, ולכן כדאי להשתמש בו לא רק בחלל הפנים. הבטון הוא פיתרון מצוין עבור ריצוף של גגות, מרפסות, חצרות ועוד. הוא מורכב ממשטח אחד גדול ואחיד, ולא דורש הצמדה של חלקים זה לזה. המשמעות היא שמשטח הריצוף אינו סופג משקעים או לכלוך, גם אם הוא נמצא בחלל פתוח לחלוטין.

בשנים האחרונות הרבה אדריכלים ומעצבי פנים ממליצים על בטון מוחלק בבתים פרטיים, במשרדים, אולמות תצוגה, בתי מלון ועוד.

יישום בטון מוחלק ויתרונותיו

אפשר ליישם ריצוף בטון מוחלק בגוונים שונים בשיטות צריבה, בגימור מבריק או בגימור מט. שיקולים אסתטיים לא צריכים למנוע מהלקוחות את השימוש במשטח. העבודה על הבטון קצרה יחסית, ותוך מספר ימים שלבי הביצוע מסתיימים לחלוטין. מבחינה פרקטית. את הבטון כדאי ליישם במהלך שיפוץ של הבית או המשרד, אך גם לקראת כניסה לדירה חדשה. הוא אינו מצריך אף סוג של טיפול מיוחד, אחזקתו זולה מאוד, והוא חסכוני בטווח הקצר והארוך.

המטרה של החלקת בטון היא להפוך את השכבה האחרונה בבטון המאסיבי, העמיד והמוכר לרצפה ישרה ויפה. עם זאת, יש לזכור כי הבטון רך בזמן היציקה, ולכן ניתן להטביע בו דוגמאות שונות. כדאי להשתמש בו אם רוצים ליצור מראה אסתטי מרשים שאינו נפגם כתוצאה משחיקה. הוא אידיאלי עבור מחסנים בהם יש שימוש בכלי עבודה, כמו גם עבור אולמות תצוגה אליהם מגיעים אלפי אנשים מדי יום.

נפוץ במגזר הפרטי והציבורי

אין ספק, כי ליטוש של בטון מוסיף נדבך של אסתטיקה אל המראה המרשים ממילא. לאחר הליטוש ניתן להתאים בין הצבעים לעיצוב החלל המרכזי, מבלי לוותר על מראה מודרני ורמת גימור אופטימאלית. הבטון נפוץ במגזר הפרטי והציבורי, ולהלן רק חלק מהמקומות בהם כדאי להשתמש בו:

א. חנויות יוקרה – הליטוש של הבטון מעניק לו ברק שאי אפשר להתעלם ממנו. חנות המעוניינת להעביר רושם אקסקלוסיבי עבור הלקוחות והמבקרים חייבת לנצל את היתרונות של הבטון, כמו גם את היכולת לבצע ליטוש מדויק.

ב. חניונים ציבוריים – בטון מוחלק נפוץ מאוד בחניונים ציבוריים של מרכזי מסחר, קניונים, בתי חולים וכדומה. העמידות שלו בפני שחיקה והאופן בו הוא שומר על רמה אסתטית גבוהה הופכים את הבטון לבחירה הראשונה של מעצבי החניונים. בנוסף, הבטון מבטיח שמירה על הבטיחות ומקל על הנהגים.

ג. בתים פרטיים – אי אפשר לדבר על החלקת בטון וליטוש מבלי להזכיר את הייחודיות שלו בתוך בתים פרטיים. מומלץ ליישם את הריצוף במטבח, בסלון ובכניסה אל הבית, וכך לשנות לחלוטין את האנרגיות של החלל. מעבר לכך, ניתן להרחיב את הריצוף גם לקומות עליונות וליהנות ממנו לאורך שנים.

לסיכום, התחזוקה והעמידות של הבטון פוגשים מראה מבריק ומלוטש ועומדים לרשות לקוחות במקומות שונים. בדקו כיצד בטון מוחלק עונה על הצרכים שלכם, ותוכלו להקנות מראה מפואר לכל חלל.

You may also like...

כתיבת תגובה