מהו ליטוש פרקט?

ליטוש פרקט

ליטוש פרקט

התהליך של ליטוש פרקטים, מיוחס קודם כל, אך ורק לפרקטים מעץ טבעי, ולא לפרקטים מסוג של למינציה. היתרון של הפרקטים מעץ טבעי, הוא בעצם ביכולת החידוש שלהם, דרך תהליך הליטוש. בעצם, מאחר שהעץ הוא חומר מתחדש, הרי שאם אנחנו מורידים את השכבה העליונה והישנה שלו – אנו יכולים לגלות שכבה צעירה לגמרי. זו דרך נהדרת לחדש את כל הריצוף בבית, מבלי שבאמת יש צורך לבצע החלפה בפועל – אלא רק לבצע ליטוש לשכבה הישנה.

איך מתבצע  ליטוש פרקט?

  • בדיקה והתאמה –  ראשית, לפני שמתחילים את הליטוש, מזמינים איש מקצוע אשר יבצע את המלאכה, ויבדוק את סוג הפרקט שיש לכם. יש כמובן הבדלים בין הפרקטים השונים מעץ טבעי. ההבדלים מתבטאים בסוג העץ, בעוביו, בוותק שלו, וכיו"ב.
  • תיקון – לפני שמתחילים בליטוש, נהוג גם לבצע תיקונים כללים שנדרשים בפרקט, אם כבר מבצעים בו שינוי משמעותי כל שהוא. זו ההזדמנות להשלים אולי חלק בפרקט אשר ניזוק מסיבה כל שהיא, לצמצם רווחים בין הפרקטים, ליישר פרקטים שהתעקמו, וכיו"ב.
  • ליטוש – זה הוא החלק המרכזי כמובן במלאכה. בשלב הראשון מסירים את שכבת הגימור של הפרקט, וכעת אפשר בעצם לבצע את הליטוש הלכה למעשה, ולחשוף את השכבה החדשה של הפרקט. בסיום תהליך הליטוש, הרצפה האמורה להיראות חדשה לגמרי – כאילו רק היום רכשתם והתקנתם אותה.
  • כיסוי – כעת בסיום תהליך הליטוש, נותר רק לצפות מחדש את הפרקט בחומר המגן (על פי רוב נהוג להשתמש בלכה מיוחדת לציפוי הפרקטים), ויש להמתין מספר ימים, עד שיהיה אפשר לדרוך שוב על הפרקט בצורה סדירה ולחזור לשגרה.

מי מבצע את הליטוש?

כפי שאתם בוודאי שמים לב, בתהליך של ליטוש הפרקט, הוא לא משהו שמומלץ לבצע באופן עצמאי, משום שהוא דורש התערבות רצינית מאד, וכן לעשות שימוש בחומרים ייחודיים, שדורשים עדינות ודיוק.. לכן, כדאי לפנות לגורם מקצועי, אשר מתמחה בליטוש פרקטים, כדי שתוכלו לקבל את השירות.

You may also like...

כתיבת תגובה