מהם ההבדלים בין סוגי גדרות במבוק שונים?

גדרות במבוק

גדרות במבוק

בבואנו לבחור גדר במבוק איכותית עבור הגינה, החצר או כל מתחם אחר אשר ברצוננו לקשט היטב, אנו ניצבים בפני שפע של בחירות. אפשר לבחור היום בין מגוון רחב מאד של גדרות במבוק, מסוגים שונים.

חשוב מאד להבין, כי המפתח לבחירת הגדר המתאימה היא לכך שאפשר לסוגו את גדרות הבמבוק לפי מספר קטגוריות שונות. כלומר, לא מדובר על סוגים של גדרות אשר שונים באופן מלא אחד מהשני, אלא יש תכונות שונות אשר חלקן יכולות להיות משותפות לחלק מגדרות הבמבוק, וחלק יהיו שונות. אז איך אנו מקטלגים ומסווגים את הסוגים השונים של גדרות הבמבוק?

כך תבדילו בין סוגי גדרות במבוק שונים

  • צבע הבמבוק – את צבעי הבמבוק אפשר לחלק לשתי משפחות: הצבעים הטבעיים, והצבעים שאינם טבעיים. באשר לצבעים שאינם טבעיים, כאן פשוט יותר להסביר שכן מדובר על קני במבוק רגילים אשר נצבעו. באשר לצבעים הטבעיים, יש שפע של אפשרויות וטכניקות ייחודיות: במבוק צהוב שעבר טיפולים כימיים נגד טחב וקורוזיה,  במבוק ירוק שעבר ייבוש טבעי,  במקום שחור אשר שרפו את קצותיו לצורך הצבע, או במבוק חום  שעובר תהליך ייחודי בכבשן, ועשוי במבוק צהבהב בגוון טבעי מעט שונה. כך בעצם, אפשר לקבל במבוקים בכל צבע שרק תרצו, בגוונים טבעיים יותר או פחות לבחירתכם.
  • עובי הבמבוק – נהוג להבחין בין ארבעה סוגי במבוק, מבחינת העובי שלהם: במבוק דק, במבוק רגיל, במבוק עבה ובמבוק עבה מאד. הטווח של עובי הבמבוק נע בין 1 ל 5 ס"מ על 1 ל 2.5 ס"מ – תלוי כמובן בעובי שנבחר. המראה של הבמבוק העבה והעבה במיוחד הוא כמובן יותר מרשים ונראה למרחקים, בעוד המראה של הבמבוק הדק והרגיל הוא אמנם מראה פשוט יותר, אך לא פעם הוא משתלב בצורה נהדרת יותר דווקא עם מתחמים ביתיים. כמובן שאפשר לגוון ולבחור מספר גדרות במבוק בעובי משתנה, לפי בחירתכם.
  • שיטת האחיזה – ככלל, רוב גדרות הבמבוק מגיעות כאשר קני הבמבוק כבר מחוברים אחד לשני, בכדי שלא תצטרכו לבצע עבודה מיותרת של חיבור בין הקנים השונים. עם זאת, השאלה היא איך הם מחוברים? רוב הגדרות מחוברות באמצעות חוט ברזל, אשר עובר דרך קני הבמבוק החלולים. עם זאת, בגדרות הבמבוק הדקות במיוחד, קשה להעביר את החוט – ולכן הוא לרוב מלופף סביב כל הגדר, במקום להיות מושחל דרך הקנים.
  • תוספות – ניתן להתקין תוספות שונות לגדרות הבמבוק לפי בחירתכם. יש מי שמוסיפים גדר תיל על גדר הבמבוק, וכך היא לא רק פריט דקורטיבי, אלא מהווה גם תחליף להגנה של גדר בטחון. כמו כן, ניתן להתקין על גדרות הבמבוק בד ניילון שחור להסרת הגדל במידת הצורך, או לשלב בין גדר הבמבוק לגדר עץ.

מה אתם בוחרים?

בחירת גדר הבמבוק כמובן קשורה בהעדפות האישיות שלכם, במתחם שבו היא תוצב, בטעם האישי שלכם, בתקציב שלכם, ובשילוב בין גדר הבמבוק לאלמנטים אחרים במתחם. ניתן להתייעץ עם איש מקצוע לפני שמבצעים את הבחירה, כדי שתבינו היטב מה מתאים לכם.

You may also like...

כתיבת תגובה