מה באמת כדאי? מקלחון או אמבטיה

מקלחון או אמבטיה

מקלחון או אמבטיה

השוואה בין היתרונות והחסרונות של אמבטיה ומקלחון

חדרי הרחצה של היום אינם דומים עוד לחדרי הרחצה שנבנו בארץ עד לפני עשרים שנה. בעבר היה נהוג להתייחס לחדר הרחצה כאל חדר פונקציונאלי בלבד שבו מתרחצים, מתגלחים, רוחצים שיניים ויוצאים. חדרי הרחצה בעבר היו קטנים וצפופים ולא נוחים לשהייה ממושכת בהם. כיום השתנתה הגישה לעיצוב ותכנון חדרים אלה ובבנייני דירות חדשים או בבתים פרטיים מאפשרים מרחב הרבה יותר גדול לחדרים אלה על מנת שניתן יהיה להשתמש בהם בנוחות יתרה. במרבית מחדרי הרחצה המודרניים מותקנים כיום גם אמבטיות מסוגים שונים וגם מקלחונים, והשאלה: מקלחון או אמבטיה איננה רלוונטית, אבל במידה ויש לכם חדר רחצה בדירה ישנה שאותה אתם משפצים ואתם מתלבטים בין השניים מאמר זה יעמוד על היתרונות והחסרונות של כל אחד כדי להקל עליכם את הבחירה.

אין טוב יותר או טוב פחות

חשוב להדגיש כי בבחירת אלמנטים לחדר הרחצה אין טוב או לא טוב. הדבר תלוי בצרכים שלכם וברצון שלכם. בחירת אמבטיה לחדר רחצה יכולה להיות בחירה מצויינת כאשר יש לכם ילדים קטנים שאוהבים לעשות אמבטיות ולהרגיש כמו בבריכה קטנה, אך אם מדובר בחדר הרחצה של ההורים יש חשיבות להכיר גם את היתרונות של מקלחונים כדי להבין מה אתם מפסידים או מרוויחים מבחירה זו או אחרת.

יתרונות המקלחון

מקלחון הוא מתקן שמגיע בגדלים ובצורות שונות והוא מיועד לעשיית מקלחת ואף לקבלת מסאג' זרמי מים חמים בזמן הרחצה. מקלחונים מגיעים בסגנונות הבאים:

  • בסגנון חזית
  • בסגנון פינתי
  • בסגנון עגול
  • בסגנון הזזה
  • בסגנון מעוצב לפי דרישה
  • בסגנון אמבטיונים

היתרון של המקלחונים הוא השטח הקטן יותר שהם תופסים בחדר הרחצה מאמבטיות. בנוסף, מקלחונים מיוצרים ממסגרת אלומיניום שאינה מחלידה ומזכוכית מחוסמת וחזקה, שקופה או אטומה. מקלחונים ניתן לקבל עם מערכות מים מיוחדות למסאג' בזרמים חזקים מכיוונים שונים, וכן למקלחת משותפת של שני אנשים משני צידי המקלחון. מקלחונים פינתיים הם חוסכי המקום הגדולים ביותר וניתן להתקין אותם בכל חדר רחצה בכל גודל נתון. ניתן להחליט על סוג הדלתות – הזזה, פתיחה וכדומה, וכן על סוג הברזים והאביזרים הנוספים שמותקנים בתוך המקלחון.

סוג מאד נפוץ של מתקנים אלה הוא האמבטיון שלמעשה מתלבש על אמבטיה קיימת ומאפשר ליהנות גם מאמבטיה בעת הצורך וגם ממקלחת באותו השטח. האמבטיון מונע ממי הטוש להשפריץ בכל רחבי חדר הרחצה והוא משמש כמקלחון לכל דבר.

היתרונות של אמבטיה

מי שאוהב לעשות אמבטיה אחרי יום עבודה מפרך ולהתפנק בתוך המים החמימים לא יוותר על כך גם אם חדר הרחצה שלו קטן. כיום ניתן למצוא אמבטיות ג'קוזי מפנקות בגדלים שונים ואפילו בגדלים של אמבטיה רגילה. אמבטיה מאפשרת לכם ליהנות מטבילת כל הגוף במים, אך כפי שנאמר, ניתן לחבר אליה אמבטיון שיאפשר לכם ליהנות גם ממקלחת זרמים טובה ומרעננת בתוך האמבטיה עצמה. הבחירה בידכם.

You may also like...

כתיבת תגובה