מה כוללים שירותי ניקוי שטיחים?

לקוחות המזמינים שירותי ניקוי שטיחים יכולים ליהנות משיפור משמעותי באיכות החיים. כידוע, שטיחים תופסים בסביבה הביתית חלק לא מבוטל מתשומת הלב. אי אפשר להתעלם מהנוכחות של השטיחים, הם משפרים את תחושת החמימות ומתאימים לדירות קטנות וגדולות. מצד שני, יש צורך בניקוי מקצועי של שטיחים על מנת לשמור עליהם לאורך זמן.

סל השירותים של ניקוי שטיחים כולל בין היתר את הפעולות הבאות:

א. ניקוי שטיחים מכל סוג – זהו השירות הבסיסי והחשוב ביותר. כל חברה המציעה שירותי ניקוי צריכה להכיר את התכונות הייחודיות של השטיחים, לנקות אותם בעדינות, ולהשתמש בחומרי הגלם המתאימים. ניקוי לא מקצועי גורר נזקים בלתי הפיכים ועשוי להסב עוגמת נפש חמורה עבור הלקוח. בעת ניקוי של שטיחים מכל סוג יש לקחת בחשבון שטיחים ניידים, שטיחי כניסה או יציאה, מרבדים, שטיחים מקיר לקיר וכדומה. מעבר לכך, הניקוי תלוי בסוג הסיבים של השטיח, באופן הייצור שלו ובוותק שלו. פרמטרים אלו ואחרים יקבעו את ההצלחה של הניקוי ואת איכות התוצאה.

ב. תיקון שטיחים – חשוב לציין כי שירותי ניקוי מקצועיים של שטיחים כוללים גם אפשרות לתיקון. על מנת לתקן שטיח יש צורך בסטודיו מיוחד, צוות עובדים מיומן, ובעיקר הקפדה על הפרטים הקטנים. התיקון מתבצע רק לאחר זיהוי סוג הצמר וסיבי השטיח. יש אפשרות לבצע תיקון עבור שטיחים רגילים, שטיחים אמנותיים, שטיחי שאגי, ובמקרים מסוימים גם שטיחים פרסיים.

ג. ניקוי יבש – בעזרת ניקוי יבש ניתן לטפל ולהבריק גם שטיחים ישנים. זו היא שיטת ניקוי המתאימה לשטחים עדינים, לשטחים שעוברים מדור לדור או לשטיחים חדשים המיוצרים מסיבים סינתטיים. ניקוי יבש מחייב שימוש במכונות עדינות אשר לא יפרמו את השטיח או יפגעו ברכותו.

ד. מתיחת שטיחים – לקוחות המעוניינים להחזיר לשטיח את תהילתו צריכים לשקול מתיחה. את המתיחה ניתן לבצע עבור שטיחים כמעט בכל גודל. מטרת המתיחה היא מצד אחד ליישר את הקפלים על השטיח ולמנוע בלאי מצטבר, ומצד שני לשמור על המראה המקורי שלו.

מוצרים ושירותים נוספים המוצעים על ידי חברות ניקיון

בנוסף לשירותים בסיסיים של ניקיון שטיחים, יש חברות המתמחות בטיפול במוצרי ריפוד. חברות אלו מאפשרות תיאום של פגישת ייעוץ עם מומחים לתחום הריפוד והשטיחים. מטרת היועצים היא להמליץ ללקוח על שיטת הניקוי המתאימה ביותר עבור השטיח, מוצרי הריפוד או שאר המוצרים הנמצאים ברשותו. כל מקרה של ניקיון נבחן לגופו, ורק לאחר מכן נבחרת שיטת הפעולה.

היום כבר לא צריך לנקות לבד את השטיח או להתפשר על תוצאות ניקוי פחות ממושלמות. החברות העוסקות בתחום משכללות את דרכי הפעולה שלהן, מקפידות על ביצוע ניקיון יסודי, ומייצרות תוצאות מרשימות. כל בית או עסק בו יש שטיחים יכול לפנות אל החברות הללו, ולהזמין את אחד מבין שירותי ניקיון הקיימים.

You may also like...

כתיבת תגובה