המדריך לבחירת מעקה ברזל למרפסת

מעקה ברזל למרפסת

מעקה ברזל למרפסת

אם אתם מעוניינים להתקין מעקה ברזל למרפסת, סימן שאתם מחפשים מענה כפול ואפילו משולש. אתם רוצים למנוע מצב כזה אשר בו ילד או בעל חיים יפלו חלילה דרך המרפסת, רוצים להקשות כמובן על פריצה מהמרפסת בחוץ, ומעל לכל – אתם כמובן רוצים פריט דקורטיבי נהדר, אשר בסופו של יום יסייע לכם בעיצוב המרפסת המפוארת שלכם. העדיפות כיום היא להתקנה של מעקה ברזל למרפסת, ולא מחומרים אחרים, בשל העובדה שהברזל הוא חומר חזק מאד, שאפשר לקבל איתו שפע עיצובים, וגם מחירו איננו גבוה באופן מיוחד.

מה לוקחים בחשבון לקראת התקנת מעקה ברזל למרפסת?

  • בטיחות המעקה – כדי שמעקה הברזל יהיה אפקטיבי, הוא צריך להיות כמובן בגובה הולם. לרוב ההמלצה היא להתקין מעקה ברזל למרפסת לפחות בגובה שיגיע עד לכדי 1.20 מטר מעל רצפת המרפסת, כאשר אפשר כמובן להתקין מעקה גבוה יותר – אם כי יש לשים לב שהוא לא צריך לחסום את המרפסת עבור אדם מבוגר. כמו כן, כדאי להימנע מרווח בין המעקה לבין רצפת המרפסת.
  • עיצוב – אפשר לבחור כיום מעקות מברזל בעיצובים מגוונים במיוחד. אפשר לשלב פרזולים שונים במסגרת מעקה הברזל, כדי ליצור מראה יוצא דופן. אפשר אף לצבוע את המרפסת בכמה צבעים שונים לבקשתכם, ואפשר כמובן ליצור מראה אחיד יותר – בהתאם להעדפתכם האישית.
  • מחיר – על פי רוב, המחיר להתקנת מעקה ברזל למרפסת נע בין 350 ל 550 ש"ח למ"ר – תלוי כמובן באיכות הברזל, העיצוב שלו, וכיו"ב. כדאי לשים לב שאם מדובר על מרפסת ארוכה, לעתים אפשר לקבל הנחה משמעותית.

מה תהיה ההחלטה שלכם?

יש כמובן לא מעט גורמים שינסו לשכנע אתכם לבחור דווקא את מעקה הברזל שלהם עבור המרפסת שלכם. כדאי להקדיש זמן כדי שתוכלו להשוות בין מספר הצעות מחיר עבור מעקה ברזל למרפסת, ולבחון גם את האיכות של המעקה ולא רק את המחיר. כך תוכלו לבצע את הבחירה הטובה והמשתלמת ביותר.

You may also like...