מקלחון או אמבטיה – מה יותר משתלם לכיס שלכם?

מקלחון

מקלחון

רבים המתכננים בניית בית חדש, דירה חדשה או שהם מעוניינים לשפץ את חדר האמבטיה הישן שלהם בבית, מתלבטים בין אמבטיה או מקלחון. אחת השאלות העולות היא מה עדיף על מה מבחינת השימוש ומבחינת התקציב.

אין ספק, כי גם אמבטיות וגם מקלחונים הם מתקני רחצה מאד פרקטיים ומאד אסתטיים. שוק מתקני הרחצה כיום הוא שוק מאד מגוון, וניתן למצוא עיצובים מרהיבים של שני סוגי המתקנים, וכמו בתחומים רבים אחרים גם בתחום זה ניתן להשיג מתקנים מאד יוקרתיים ולא זולים, ולעומתם יש מתקנים הרבה יותר פשוטים ובסיסיים, שגם הם מגיעים בעיצובים מרהיבים, אבל במחירים הרבה יותר נוחים.

כאשר מעצבים מחדר אמבטיה יש לזכור, כי מדובר בעיצוב לשנים ארוכות. אף אחד לא רוצה לעשות שיפוץ בחדר הרחצה כל שנתיים או שלוש, ולכן יש לשקול היטב אודות המתקנים הרצויים לכם, וללכת על איכות גבוהה שתהיה גם מעוצבת וגם פרקטית לשנים רבות.

כאשר עושים השוואת  מחירים בין אמבטיות לבין מקלחונים ברמת עיצוב ואיכות שווים ניתן לומר כי מקלחונים יהיו זולים יותר, אבל השוואה זו איננה משקפת באופן מוחלט את ההבדלים בינהם, מכיוון שיש מקלחונים מאד מפוארים וגדולים, שיהיו יקרים יותר מאמבטיות סטנדרטיות ובסיסיות, ולכן מומלץ לעשות סקר שוק בכל הנוגע לכך, על מנת לבדוק את כל האופציות העומדות בפניכם בתחום זה.

מקלחון – עיצוב חדר האמבטיה

על מנת ליצור אווירה נעימה ונוחה בחדר האמבטיה מומלץ להיעזר במעצבת פנים כדי לעשות את התכנון הפונקציונאלי והעיצובי של מקום זה. חדרי רחצה הם בדרך כלל חדרים בעלי גודל קטן או בינוני, ויש לדעת כיצד לנצל אותם באופן מושלם כדי ליהנות מהם כמה שיותר. בחירת אמבטיה או מקלחון, או שניהם, תלויה בעיקר בגודל חדר הרחצה עוד לפני שבודקים את התקציב. בעיצוב חדר האמבטיה יש להתייחס למרכיבים הבאים:

  • גודל החדר
  • המתקנים שרוצים להכניס בו
  • סוג הארונות וניצול החלל לאחסון
  • סגנון העיצוב המועדף עליכם
  • התקציב שיש לכם

מעצבת טובה תדע לתמרן בין הרצוי לכם, גודל החלל, הסגנון והתקציב שיש לכם. בחירת אמבטיה למשל היא בחירה "גוזלת מקום", וניתן להגדיל את שטח חדר האמבטיה על ידי הצבת מקלחונים מרהיבים במקום. אבל אם חדר רחצה זה הוא היחיד בבית, ויש לכם ילדים קטנים תרצו בוודאי להתקין אמבטיה. במקרה כזה ניתן לשלב אמבטיה עם אמבטיון, שהיא סגירת האמבטיה עם זכוכית מחוסמת לכל אורך האמבטיה או רק בחלקה. אמבטיון מגיע עם דלתות הזזה המאפשרות גם עשיית מקלחת בנוחות, ובלי להתיז מים לכל עבר, וגם לפנק את הילדים באמבטיה חמימה ונעימה כל השנה.

בחדרי רחצה גדולים ניתן להתקין גם אמבטיה וגם מקלחון, וכדי לחסוך במקום ניתן להתקין מקלחון פינתי, שתופס פחות מקום בחדר הרחצה, אך הוא מוסיף לו המון מבחינת העיצוב וחווית הרחצה. אם אתם לחוצים בתקציב יהיה נכון להתקין מקלחון על חשבון אמבטיה, ובכל מקרה אחר הבחירה תהיה בהתאם לפרמטרים שצויינו כאן.

You may also like...

כתיבת תגובה