מראות לבית – כיצד בוחרים?

מראות לבית

מראות לבית

אחד מהאלמנטים החשובים ביותר לעיצוב הבית שלכם, אלו הן המראות. המראה היא פריט ייחודי אשר מציג לנו את ההשתקפות שלנו באופן מדויק. מי שיסתכל מסביב, יגלה שבכל בית אפשר למצוא לפחות שתי מראות מרכזיות – אחת בחדר השניה, ועוד אחת בחדר הרחצה. לעתים קרובות, אנו משלבים אף מספר גבוה יותר של מראות לבית, כמו למשל מראה בסלון, מראה בחדר הילדים, מראה בחדר הארונות, וזה עוד לפני שמנינו את המראות הניידות כמו למשל מראות האיפור. אם כן, איך בוחרים את המראות המעוצבות עבור הבית שלנו, ועל מה יש להקפיד?

הכללים לבחירת המראות לבית

  • הבדלים בין החדרים – הכלל הראשון לבחירת מראות לבית, הוא שעליכם להבין שהמראות אינן אחידות מבחינת השימוש בהן! מראה לסלון למשל, יכולה להיות בעלת תפקיד הוא כמעט דקורטיבי לחלוטין, וכמעט ולא תעשו בה שימוש, ולכן תשקיעו בעיקר במסגרת שלה. לעומת זאת, המראה בחדר הרחצה צריכה להיות שימושית מאד – פעמים רבות אתם עומדים מולה כאשר אתם מגלחים, מורידים שערות, מסתפרים, מתאפרים, וכיו"ב. גם המראות שיש בחדרי השינה, הן לרוב שימושיות יחסית, והן צריכות להיות ארוכות, שכן אנו בוחנים בהן את המראה שלנו מכף רגל ועד ראש. כך בפועל, המראות אינן אחידות.
  • לשלב חומרי גלם מתאימים – אמנם מה שמרכיב מראות לבית זוהי כמובן זכוכית איכותית, אך כשאנו בוחנים את המסגרות שלהן, כדאי לשים לב שחומרים שונים שמרכיבים את המסגרות, יתאימו לסביבות שונות. במיוחד הדברים נכונים כאשר מדובר על המראות בחדר הרחצה – שכן חומרים כמו מתכת לא מתפקדים היטב באזור הלח והרטוב. מראות ללא מסגרת מצד שני, עלולות להיראות פשוטות מידי עבור חדרים כמו הסלון, כך שכדאי להתייחס גם לאלמנטים של עיצוב בחדרים.
  • איכות הזכוכית – אולי אחד מהאלמנטים החשובים ביותר לבחירת מראות לבית, היא הזכוכית שממנה עשויות המראות. הזכוכית תמיד צריכה להיות עמידה ואיכותית, להיות מוחזקת היטב בתוך המסגרת, ולא רגישה מידי ללכלוכים ושריטות.
  • צורת המראה – המראות שאתם רוכשים עבור הבית, לא חייבות להיות אחידות מבחינת הצורה שלהן. יש שתי צורות מקובלות, ששתיהן מלבניות, אלא שסוג אחד הוא של מלבן לאורך, והסוג השני הוא של מלבן לרוחב. המראות המלבניות לרוחב, מקובלות מאד בחדרי הרחצה. לעומת זאת, מראות מלבניות לאורך מקובלות מאד בחדרי השינה השונים למבוגרים וילדים. עם זאת, אפשר כמובן לגוון – יש מראות לבית שהן בצורת ריבוע, יש מראות בצורת עיגול או אליפסה, וישנן צורות אפשריות נוספות שיהיו מקוריות מאד.
  • מוסוות או בולטות?- כאשר מדובר על מראות לחדר הרחצה, יש להניח שהן יהיו בולטות לדמי וייתלו מעל לכיור. לעומת זאת בחדרי השינה תמיד יש התלבטות היכן להציב את המראה. שתי האפשרויות המרכזיות הן לתלות בקיר או מעל השידה, או להציב אותן בתוך הדלת של הארון. כדאי לראות האם אפשר לתלות את המראה בצורה נוחה באופן חשוף, והאם התנאים בחדר מאפשרים זאת, ואם לא – אפשר להסוות אותן בארון.

לבצע בחירה אישית משלכם

חשוב מאד לזכור, שכיום אינכם חייבים לבחור מראות לבית שיהיו בסגנון אחיד ומוכר. אפשר לפנות לאנשי מקצוע אשר מתמחים בעיצוב מראות באופן אישי. כך תוכלו להזמין מראה בהתאם לטעם האישי שלכם, ולקבל תמורה מלאה למחיר.

You may also like...

כתיבת תגובה