משקוף עיוור ותפקידו בעיצוב הבית או שיפוצו

משקוף עיוור

משקוף עיוור

משקוף עיוור הוא המצאה פשוטה וחשובה העוזרת בהתקנה מושלמת של חלונות ודלתות בבית. משקופים משמשים להתקנת חלונות, ויש להתאים אותם לחלל שבו הם אמורים לתפקד. הבעיה היא שמרבית הפתחים אינם מושלמים מבחינת הצורה שלהם, והדבר מונע את ההתאמה של המשקופים. משקוף עיוור בא לפתור בעיה זו, ולהתגבר על חוסר האחידות בפתחי בטון אלה במבנים. ללא משקוף זה תהיה הנחת המשקוף מאד מסובכת עד כדי חוסר התאמה, וחוסר יכולת לפתוח את החלון או הדלת. משקוף עיוור מיישר את הפתח, ומאפשר התקנת משקוף לחלון או לדלת באופן מושלם המאפשר התקנת כל חלון בכל עיצוב שתבחרו.

איך זה עובד?

משקופים מיוחדים אלה עשויים מפח מגלוון המיוצר על ידי חיתוך וכיפוף מיוחדים המתאימים אותו לפתח כך שייצור מסגרת מושלמת לחלון או לדלת, טרם התקנת המשקוף עצמו. חיבורי המשקוף הזה נעשים על ידי ריתוך מיוחד או על ידי חיבור בברגים לפי הצורך. את המשקוף מתאימים לפתח ולסוג החלון המבוקש (חלון פתיחה, חלון הזזה וכדומה). תוספת מיוחדת זו לפני התקנת המשקוף הרגיל מהווה את הבסיס להתקנה מושלמת של חלון או דלת בכל מקום ונעשה שהם שימוש במגוון מקומות כגון:

  • בתים פרטיים
  • מבני ציבור
  • בנייני משרדים
  • בתי מלון

תפקיד המשקוף העיוור בעיצוב הבית

למעשה משקוף זה הוא אלמנט שאינו נראה כלל לאחר גמר העבודה והתקנת החלון או הדלת במקום, אבל חשיבותו לעיצוב הבית גדולה, מכיוון שהוא מאפשר התקנת כל חלון וכל דלת ובכל עיצבו שתבחרו לבית. יכולת הגדרת פתח החלון או הדלת מחדש על ידי התאמתו ואטימתו של הפתח בצורה מושלמת מאפשרת שימוש במשקופים, חלונות ודלתות מכל סוג שהוא.

משקופים עיוורים משמשים בכל מקום כיום, ולא רק במקומות שמתקינים חלונות מאלומיניום. משקופים אלה משמשים גם להתקנת משקופי עץ וחלונות עץ מרהיבים בבנייה יוקרתית של בתי דירות מיוחדים או בתים פרטיים ווילות. הסיבה לכך היא שהמשקוף המיוחד הזה הופך כל עבודה מסוג זה לבעלת גימור מושלם.

החשיבות של משקופים עיוורים

משקופים עיוורים עוזרים לנו לתכנן את עיצוב החלונות והדלתות, מכיוון שהם מגדירים הלכה למעשה את גודל הפתח הסופי שעליו יש להתקין את המשקוף והחלון. הפתח המקורי מקבל מימדים חדשים לאחר התקנת המשקוף המיוחד, ועל ידי כך ניתן לעשות הזמנה מדוייקת של המשקוף והחלון, ולא משנה אם מדובר על חלונות אלומיניום או עץ.

בנוסף, משקופים אלה יוצרים בידוד ואטימה מקסימאליים, המאפשרים מיזוג יעיל וחסכוני יותר של הבית בכל ימות השנה.

משקוף עיוור לחלונות

משקופים אלה משמשים בחלונות מכל הסוגים והמינים. הם מגדירים את מסגרת הבטון של חלל החלון ומאפשרים התאמה מושלמת לצרכי עיצוב החלונות בכל דרך שתיבחר. המשקוף מאפשר איטום  מושלם של הפתח וגימור אסתטי במיוחד. מכיוון שרוב החלונות כיום מיוצרים מאלומיניום, ואין דרך לשייף אותם על מנת להתאים אותם לפתחי החלונות (כמו מוצרי עץ שונים), הרי שהשימוש במשקופים אלה לצרכי חלונות הופכים אותם לאלמנט חשוב על מנת להתאים את החלונות באופן מושלם לחלון ולאפשר שימוש בכל חלון בכל עיצוב שיבחר.

איפה מזמינים משקופים עיוורים

משקופים אלה מיוצרים באופן פרטני על ידי חברות לייצור אביזרי מתכת לבית ולתעשייה. על מנת לייצר משקופים אלה יש צורך במכונות מיוחדות ובמיומנות רבה. מפעלי מתכת המתמחים במשקופי אלומיניום וחלונות אלומיניום יכולים לספק לכם גם משקופים מיוחדים אלה, על מנת להתאים את המוצרים שלהם באופן מושלם לפתחי הבית שלכם.

You may also like...

כתיבת תגובה