נזילות מים ובעיות של רטיבות

נזילות מים ובעיות של רטיבות הן מפגע אסתטי, אשר עשוי לפגוע באיכות החיים. אולם פגיעה באיכות החיים היא לא הנזק היחיד אשר עשוי להיגרם. נזילות ובעיות רטיבות עשויות לגרום לבעיות שונות כמו ליקויי בניה, אשר מסכנות את בטיחות הדיירים, ומורידות את ערך הנכס. למים כוח הרס גדול, והם יוצרים נזק איטי, שכאשר הוא מתגלה לעין, הוא מצריך משאבים רבים לצורך תיקונו. בין הגורמים העיקריים לנזילה של מים נוכל למצוא:

  • סתימות בצנרת, בעיות במרזבים או איטום כושל.
  • איטום שאינו הרמטי, אשר יכול לגרום למי גשמים לחדור הביתה.
  • איטום לקוי של המרפסת והגגות.
  • איטום לקוי של חדרי האמבטיה והשירותים, ועוד…

נזקי נזילת מים

נזילה של מים עשויה לגרום למספר נזקים:

  • חיפויים מעוותים של הרצפה עקב בעיות לחות ורטיבות. במקרה של פרקטים מעץ הבעיה חמורה יותר מאחר והם עשויים להתנפח, ושטיחים הפרושים על הרצפה יכולים להפיח ריחות לא נעימים.
  • רטיבות בחול אשר מתחת לאריחי הרצפה גורמת לנזקים רבים בריצוף, ומצב דומה בקיר עשוי לגרום לנזקים בחיפויי הקיר.
  • חדירה איטית של מים אל הבטון עשויה לגרום לחלודה על הברזל ולהרס. ברזל חלוד ומעוקם עשוי לגרום לעיוותים במבנה, הוא דוחף את הבטון, אשר מסביבו וגורם ליצירה של סדקים בקירות המבנה.
  • מים אשר כלואים בתשתית הרצפה עשויים לטפס למעלה במעלה הקירות, ולהחתים אותם בכתמים אשר יהפכו עם הזמן לפטריות. הפטריות מפיצות ריחות רעים, ועשויות לגרום לנזקים בריאותיים לדיירי המבנה.
  • איטום לקוי של המרפסות או הגגות עשוי לגרום לנזילות, ואף עשוי להוות סכנת חיים. תקרה ספוגה במים עשויה להתמוטט ולקרוס על השוהים במבנה.

איתור נזילות מים

איתור נזילות מים יכול להתבצע בצורה גסה באופן עצמאי. אולם, לעיתים קרובות איתור הנזילה עשוי להיות קשה ומסובך, מאחר וישנם מקומות רבים בהם יכולה להיווצר נזילה, ולעיתים הרטיבות נוצרת במקומות נסתרים מן העין. במקרה כזה חשוב מאוד לקרוא לאנשי מקצוע מיומנים, על מנת שיאתרו את הנזילה באמצעות ציוד טכנולוגי מתקדם. על מנת שהאינסטלטור לא יאלץ לנחש איפה מוקד הנזילה, לשבור את הקיר, ולהרים מרצפות, הוא עושה שימוש במצלמה תרמית, אשר מסייעת לו לאתר את מקום הנזילה.

מצלמה תרמית היא מצלמה אשר פועלת בשיטת האינפרא אדום, והיא מסוגלת לקלוט הבדלי טמפרטורות, ולהמיר אותם לצבעים. לפי הצבעים המופיעים על הצג של המצלמה ניתן לזהות את המקומות בהם ישנה נזילה, שכן הם יהיו לרוב מקומות קרים יותר, ויופיעו בצבע שונה. באמצעות המצלמה גילוי של נזילות הפך להיות ממוקד, יעיל, ואינו כרוך בהרס רב והוצאה כלכלית גדולה.

מצלמה תרמית לאיתור מהיר

כיום, אין יותר צורך להמתין עד אשר הנזילה תתגלה לעין והנזק יהיה רב, ניתן לגלות נזילות במקומות נסתרים באמצעות מצלמה תרמית, אשר תאתר את הנזילה במהירות, ותסייע לשמר את הנכס.

You may also like...

כתיבת תגובה