סוגי בדים – הסוגים השונים של בדים לסדינים

סוגי בדים

סוגי בדים

מה אנחנו מחפשים מהסדינים שלנו? אנו רוצים שהם יהיו כמובן שכבה מפרידה בינינו לבין המזרן, הכרית והשמיכה. עם זאת, הסדינים הם לא רק שכבה מפרידה. הסדינים צריכים להיות גם נעימים למגע. סדין שלא נעים למגע, הוא סדין שבסופו של דבר לא נשתמש בו. יתרה מכך, חשוב מאד לזכור שהסדינים צריכים להיות גם עמידים, חזקים ואיכותיים. כשאנו רוכשים סדין, אנו מצפים להשתמש בו למספר שנים, ולא להחליף אותו בכל עונה מחדש. לכן, אנו מצרפים עבורכם סקירה מקיפה על סוגים שונים של בדים עבור הסדינים, שיכולים להתאים לכם, גם לחורף וגם לקיץ.

סוגי בדים שכדאי להכיר

  • סאטן – סדיני סאטן נחשבים לאיכותיים במיוחד, ואף נפוצים מאד. אמנם המחיר של בדים מסאטן אינם נמוכים, אך התמורה היא נהדרת. השילוב בסאטן עם סיבי משי, יוצר בדים חזקים ונעימים במיוחד. סדיני הסאטן יכולים לשמש הן בתור סדינים למיטה, אך גם בתור כיסויים לכריות ולשמיכות. חשוב מאד לציין שתחת סדיני הסאטן, אפשר לציין כמה תתי-סוגים מרכזיים. כך למשל, סדיני הג'קארד נחשבים לאהובים במיוחד, שכן הם כוללים דוגמאות שונות של משבצות, פרחים וכיו"ב, כאשר הבסיס להם הוא הסאטן, בצפיפות גבוהה במיוחד.
  • פשתן – אולי אחד מסוגי הבדים היוקרתיים ביותר עבור סדינים, הוא בד הפשתן. הצפיפות של הפשתן היא גבוהה במיוחד, וקשה למצוא עוד בדים שהם צפופים כמותו. על כן, הפשתן נחשב לחומר גלם איכותי מאד, שיכול להחזיק מעמד לאורך שנים. המגע של הפשתן אגב, הוא מעניין ומורכב. בשימושים הראשונים בפשתן, התחושה היא שמדובר על בד קשה ומחוספס למדי. אולם לפשתן יש תכונה מיוחדת – הוא בעצם מתאים את עצמו באופן אישי למי שנוגע בו. כך, הפשתן מקבל את הצורה של גופכם, ובהמשך הוא נעשה רך ונעים מאד למגע. למרות מחירו היקר – רבים טוענים שהם לא מסוגלים להשתמש בבד אחר לאחר שהם מתנסים בפשתן.
  • כותנה – יש מספר בדים שונים שמכונים כותנה, וכל אחד מהם יכול לשמש בתור בד איכותי למצעים. כך למשל, הכותנה המצרית נחשבת לכותנה היוקרתית ביותר שיש, ולא פעם היא נארגת בעבודת יד. לעומת זאת, הכותנה הסרוקה נחשבת אף היא לאיכותית, והיא פופולרית יותר שכן המחיר שלה מתאים יותר לתקציב של המשפחה הממוצעת. בתהליך של סירוק הכותנה, לקוחים בעצם סיבי כותנה רגילים, מסרקים אותם, וכך מוציאים החוצה את הסיבים הקצרים והחלשים, ויוצרים מעין שבחה של הכותנה.
  • פוליאסטר – הפוליאסטר איננו בד, אלא מדובר על חומר מלאכותי. עם זאת, כאשר מדובר על בדים לסדינים, חשוב לציין שרבים מהם מעורבים ביחד עם הפוליאסטר. הסיבה לכך היא שבעזרת הפוליאסטר, אפשר לגהץ את הסדינים, ולשמור עליהם לאורך זמן.

מה כדאי לכם לבחור?

בבואכם לבחור בדים עבור הסדינים שלכם, אל תשכחו שמעבר למראה והמחריש להם – כדאי פשוט להתנסות בהם. אל תתביישו לגעת בסדינים השונים, לבדוק כיצד הם מרגישים לכם, ורק לאחר מכן לבצע את הרכישה.

You may also like...

כתיבת תגובה