עבודות גבס

עבודות גבס לשדרוג מראה הבית

היום כבר לא חייבים להוציא הון תועפות על שיפוץ לצורך שדרוג מראה הבית. פתרונות גבס מתקדמים מציעים יתרונות דקורטיביים המתאימים עבור בעלי דירות ונכסים בכל רחבי הארץ

שדרוג של מראה הבית מבטיח שיפור משמעותי באיכות החיים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, השיפוץ לא נותן מענה רק על דרישות אסתטיות. שיפוץ הוא בעל משמעות פונקציונאלית בטווח הקצר והארוך, הוא תורם לבילוי זמן איכות עם החברים והמשפחה וניתן להשתמש בו גם על מנת להעלות את ערך הנכס. שיפוץ הוא מהבחינה הזו השקעה משתלמת אותה כדאי לבצע באופן היעיל והמהיר ביותר. הדרך לעשות זאת היא באמצעות עבודות גבס וניצול היתרונות של אחד מחומרי הגלם הפופולאריים בעולם.

עבודות גבס כוללות שורה ארוכה של שירותים אותם ניתן לשלב במהלך שיפוץ ולצורך שדרוג מראה הבית:

  • תכנון, עיצוב ובניית נישות גבס
  • הוספת מזנון או תקרת גבס בחלל פנוי
  • הקמת קירות גבס ויצירת מחיצות חדשות
  • הוספת מדפים מגבס באיכות גבוהה
  • התקנת קרניזים מרשימים לקבלת אפקט תלת מימדי בסלון
  • עיצוב מחדש של חדרי שינה לקראת שינויים בהרכב המשפחה

מה השימוש הנפוץ בגבס וכיצד ניתן לשלב אותו בשדרוג מראה הבית?

לגבס יש כמה תכונות שהופכות אותו לחומר גלם אידיאלי. ראשית, הוא מבודד היטב טמפרטורה ורעש ולכן יכול לחסוך בהוצאות אנרגיה. גבס מתמוסס במים וכך מקל על איחוי בין חלקים ישנים לחדשים. שנית, מדובר על חומר עביד וכאשר יוצקים אותו אל תוך תבנית הוא מקבל פרטים דקים מאוד. כפי שניתן לראות גם בעין לא מקצועית, תמיסת גבס זורמת וממלאת כל נקב בתבנית באופן אידיאלי. מעבר לכך, קל לשלוט על המשקל המרחבי של הגבס הקשוי ולכן הוא מושלם לקירות פנימיים.

השימוש הנפוץ בגבס מבוסס על לוחות ומשטחים עשויים שכבה דקה של נייר ועליה טיח גבס. עובי הלוח הסטנדרטי עומד על 12 מ"מ, אולם יש אפשרות לבחור לוחות דקים וזאת לצורך עיצוב או בניית משטחים עגולים. הבחנה בין שלושת הסוגים הבסיסיים של קירות גבס מתבצעת על פי צבע הנייר בגב המשטח:

א. צבע בז' עבור לוח גבס רגיל

ב. צבע ורוד עבור לוח גבס עמיד בפני אש

ג. צבע ירוק עבור לוח גבס עמיד בפני רטיבות

באמצעות גבס ניתן לבצע בניית קירות ותקרות מונמכות. השאיפה העיקרית של בעלי בתים הנמצאים בעיצומו של תהליך שיפוץ היא לנצל עד תום את היתרונות של הגבס, בין היתר על מנת לחסוך בהוצאות תחזוקה בעתיד. הדרך לעשות זאת היא באמצעות התייעצות עם אנשי מקצוע כגון מעצבי פנים וקבלני גבס. בסופו של דבר, גבס זוכה להצלחה בגלל שהוא מוכיח את יעילותו ולכן כדאי להשתמש בו גם לשדרוג מראה הבית.

You may also like...

כתיבת תגובה