עיצוב באמצעות קמינים

קמינים

קמינים

עיצוב הבית עבר בעשרים השנים האחרונות מהפכה של ממש וכיום רבים מתייחסים לבית שלהם לא רק כאל מקום עם חדרים פרקטיים שונים (לשינה, אכילה, רחצה וכדומה) שאותם היה נהוג למלא ברהיטים ואלמנטים מסוגים שונים מכל הבא ליד, אלא כאל חטיבה מעוצבת. עיצוב הבית הפך לטרנד מקובל וכיום רבים נעזרים במעצבי פנים או באדריכלי פנים על מנת לשוות לביתם מראה מעוצב בסגנון שהם אוהבים. על מנת לקבל מראה מעוצב יש צורך בחשיבה עיצובית כוללת הלוקחת בחשבון את האלמנטים בבית החל מתכנון המרחב הפנימי והצורה החיצונית של הבית ועד לאחרון הפרטים בבית. אחד מהאלמנטים היפים והמבוקשים ביותר כיום בתחום העיצוב הם קמינים.

קמינים לכל סגנון עיצוב

בעבר היה נהוג לחשוב שקמינים (אחים) מתאימים לסגנון עיצוב מיושן או כפרי בלבד, אבל כיום משמשים קמינים פריטי עיצוב מקובלים ומאד מבוקשים גם בחללים המעוצבים בצורה מודרנית על גווניה השונים.

סוגים שונים של קמינים

יש שני סוגים עיקריים של דלק לקמינים: קמים עצים וקמין גז. קמין עצים הוא קמין קלאסי ומאד רומנטי והוא מתאים לחדרי אירוח מעץ בסגנון רומנטי, לסלונים המעוצבים בסגנון כפרי וחם וכדומה. לעומתם, קמינים על גז מתאימים לכל סגנון עיצוב.

בנוסף, ניתן לרכוש קמינים בצורות ובסגנונות שונים לרבות:

  • קמינים ממתכת – אלה עשויים ממתכת כבדה ועומדים על רגליים ומחוברים לארובת מתכת העולה לכוון הגג או הקיר שמאחורי הקמין. קמינים אלה מגיעים עם דלת זכוכית ובגדלים שונים לפי הצורך.
  • קמינים שקועים בקיר – לסגנונות מודרניים יותר ניתן להתקין קמין שקוע בקיר ללא כל תוספות מסביב.
  • קמינים קלאסיים עם כרכוב – קמינים אלה נראים כמו הקמינים בבתים אנגליים ישנים עם כרכוב ומסגרת עץ או לבנים אדומות מסביב לפתח הקמין והם מאד מתאימים לבתים בסגנון חם וכפרי.

You may also like...

כתיבת תגובה