עציצים לבית – עיצוב חלל הבית

עציצים לבית

עציצים לבית

יש פתרונות עיצוב המלווים אותנו כבר עשרות שנים בהצלחה. פתרונות אלו עונים על כל הצרכים של עיצוב חלל הבית, הם מתאימים לכל סוגי הדירות, ויש להם ערך מוסף שאי אפשר להתעלם ממנו. דוגמא מצוינת לפתרון עיצוב מן הסוג הזה היא שימוש בעציצים.

בעזרת עציצים ניתן לשנות לחלוטין את המראה של הבית. אפשר לשלב אותם עם פתרונות הצללה מהסוג של וילונות, למקם אותם על רקע ריצוף או אריחי קירוי או פשוט לשים אותם לצד רהיטים. עציצים משלימים את המראה של הבית, ומעניקים לו תחושה אינטימית וירוקה.

שיקולים בבחירת עציצים לבית

מומלץ לחשוב על עציצים לבית כבר בשלבים הראשונים של העיצוב. אלו השיקולים שכדאי לקחת בחשבון על מנת להשיג את כל היתרונות של עיצוב עם עציצים:

1. מיקום וחשיפה לשמש – בהנחה שמדובר על עציצים טבעיים ולא מלאכותיים, המיקום הוא פקטור מרכזי ביכולת שלהם להשתלב במראה הדקורטיבי הכללי של הבית. הם אמורים להיות מול החלון ולספוג שמש, אך לא בצורה של חשיפה יבשה שתגרום ליובש בעלים. את המיקום כדאי לבחור על פי שאר הרהיטים, אופי השימוש בחלל והגודל של החדר. מיקום של עציצים בסלון שונה מעציצים בחדרי שינה, אמבטיה או במטבח.

2. כמות וסוגי עציצים – מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע לפני שבוחרים עציצים לבית ומתחילים בתהליך העיצוב. כמות העציצים צריכה להתאים לגודל הבית, וסוגי העציצים חייבים לאפשר תחזוקה נוחה ונקיה. בניגוד לעציצים בחצר הגדלים באופן טבעי ופראי, בתוך הבית יש להקצות איזור מסוים, שיבטיח את הטיפול הנכון והראוי.

3. תוספות לעציצים – עיצוב של בית דורש רכישה של אלמנטים אסתטיים רבים. את האלמנטים הללו צריך לשלב יחד עם העציצים. אפשר לרכוש סרט שזירה מיוחד, לבחור אדנית מעוצבת או לשים פסלון קטן, שימקד את תשומת הלב בעציץ. הפרטים הללו עושים את ההבדל בעיצוב הבית, ומעניקים לעציצים מקום של כבוד בין שאר הרהיטים.

אילו סגנונות עיצוב מתאימים לעציצים?

השימוש בעציצים לצרכי עיצוב אינו חדש. אפשר לראות כיצד בתי מלוכה ואחוזות השתמשו בעציצים לאורך ההיסטוריה, על מנת להכניס את הטבע אל הבית, להוסיף אנרגיות מיוחדות ולשנות את האווירה הנוקשה שהייתה מקובלת בעבר. עם זאת, יש להעריך את האופן בו עציצים משתלבים גם בסגנונות עיצוב מודרניים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא חייבים לבחור בעיצוב כפרי וחמים, על מנת להשתמש בעציצים לבית. העציצים הם פתרון דקורטיבי מצוין גם עבור בתים המעוצבים על בסיס שימוש בקווים נקיים, גופי מתכת, משטחי בטון וכדומה. למעשה, דווקא בעיצוב מודרני מצליחים העציצים עוד יותר לבלוט, ולהביא לידי ביטוי את היתרונות שלהם.

לסיכום, כל אחד יכול וצריך לשקול שילוב של עציצים בעיצוב הבית. העציצים הם אלמנט דקורטיבי מרשים ואיכותי, המבטיח אנרגיות רעננות וטבעיות הן עבור הדיירים והן עבור המבקרים.

You may also like...

כתיבת תגובה