עשרת הדיברות לבחירת דשא סינטטי

דשא סינטטי

דשא סינטטי

מעוניינים ברכישה של דשא סינטטי? מעולה. דשא סינטטי הוא ללא ספק נפלא, חוסך רבות במים, ובעל מראה נהדר. אך בכל זאת, כיצד בוחרים דשא סינטטי? מה כדאי לבדוק לפני? וכיצד לדעת שרכשנו את הדשא הסינטטי המתאים לנו ביותר? לפניכם עשרת הדיברות לרכישה דשא סינטטי.

חמש הדיברות הראשונות – סיבי הדשא

צפיפות סיבי הדשא – שאלה ראשונה שעלינו לשאול עצמנו היא, מה צפיפות סיבי הדשא אותה אנחנו מחפשים. ככל שצפיפות הדשא תהיה גדולה יותר, כך הדשא יראה טבעי יותר ויהיה עמיד לאורך זמן. מדידת צפיפות סיבי דשא סינטטי נמדדת לפי מספר סיבים למטר מרובע. צפיפות סיבים בשוק הישראלי מתחילה החל מ16,800 סיבים למ"ר.

  • בדיקת כמות סיבים – אם כן, צפיפות סיבי הדשא משפיעה רבות על איכותו. אז כיצד בודקים את כמות הסיבים? דרך נפלאה לבדוק זאת היא בעזרת משקל היריעה. המשקל מעיד על כמות הסיבים וצפיפותם. ככל שהמשקל גדול יותר, כך מדובר בדשא איכותי יותר. אין צורך בשקילה עם משקל, ניתן להתרשם באחזקת שתי יריעות למטרת השוואה ולהתרשם מהמשקל.
  • קוטר סיבי הדשא – גם לקוטר סיבי הדשא יש חשיבות גדולה והשפעה על הדשא הסינטטי שתרכשו. ככל שקוטר סיבי הדשא יהיה גדול יותר והסיבים יהיו עבים יותר, כך הם יהיו עמידים יותר בפני שחיקה. אם אתם מתכננים לרכוש דשא סינטטי כמקום בעל מדרך גבוה, בחרו בקוטר גבוה.
  • גובה הסיבים – גובה סיב של דשא סינטטי נמדד מבסיסו בתשתית ועד לקצהו. סיבים נמוכים מעניקים מראה מכוסח ומסודר יותר לדשא. אלו המעדיפים מראה עשיר יותר ופחות מסודר יבחרו בגובה סיבים גבוה. טווח הגבהים המומלץ לרכישה הוא בין 25 מ"מ ל 40 מ"מ.
  • גוון וטעם אישי – בין שאר המאפיינים החשובים, גם הטעם האישי חשוב לא פחות. דשא סינטטי מיוצר על ידי חברות שונות, וכל ייצור מקבל גוון שונה ומשלו. טעם אישי הוא לא פחות חשוב ומומלץ לבחור בדשא גם על פי הטעם האישי.

חמש הדברות האחרונות לבחירת דשא סינטטי – מה שמסביב

  • סוג התפרים בתשתית – מאחורי יריעות הדשא, ניתן לראות תפרים בשורות אשר מחברים את סיבי הדשא ליריעה. הקרבה ביניהם מראה על הצפיפות בין הסיבים ועל החוזק שלהם. תפרים בעלי צפיפות גבוה כמובן שיהיו איכותיים יותר.
  • תשתית הדשא – תשתית איכותית לדשא סינטטי צריכה להיות בעלת חורי ניקוז למים על מנת לשמור על איכות המוצר לזמן ארוך. כמו כן, מומלץ לוודא כי התשתית בנויה משלוש שכבות לטקס.
  • נוגדני UV חשוב לבדוק מול היצרן אם קיימים נוגדני UV בתוך סיבי הדשא ולא מעליהם. נוגדנים הנמצאים בתוך סיבי הדשא לא נחשפים לריסוס חיצוני, וכך הדשא יראה יותר עמיד וישמר לזמן ארוך יותר.
  • אחריות – חלק לא פחות חשוב הוא האחריות מהיצרן. בחרו ביצרן וותיק בעל שם טוב בתחום, ושמעניק אחריות ארוכת טווח למוצריו.

הדיבר העשירי – לא למהר, ולבדוק היטב

דשא סינטטי לא רוכשים בכל יום, על כן חשוב שלא למהר ולרכוש רק את הדשא שעל פי טעמכם. קחו לתשומת לבכם את עשרת הדיברות שלנו, וכך תרכשו גם דשא נאה, וגם דשא יעיל, המחזיק לאורך זמן ובעל מראה איכותי למקום שאתם מחפשים.

You may also like...

כתיבת תגובה