פסנתר כפריט עיצובי

פסנתר

פסנתר

פסנתר הוא כלי נגינה שהומצא באירופה בסוף המאה ה 17 על ידי אדם בשם ברתולומיאו כריסטופורי שהיה אספן של כלי נגינה ומבין גדול בתחום המוסיקה. את הפסנתר המציא האיש על בסיס כלי נגינה שכבר היה מוכר באותה תקופה – הצ'מבלו. ההבדל העיקרי בין הפסנתר לצ'מבלו הוא שצ'מבלו הוא כלי פריטה ואילו פסנתר הוא כלי הקשה. בפסנתר מקישים פטישים קטנים על מיתרים מתוחים בתוך קופסת תהודה מעץ ועל ידי כך מופק הצליל, בעוד שבצ'מבלו הצליל מופק על ידי פריטה על המיתרים המתוחים בקופסת התהודה. מאז ועד היום נחשב הפסנתר לאחד הכלים הקלאסיים בעולם המוסיקה ורבים מתחילים ללמוד מוסיקה או נגינה על כלי זה.

פסנתרים מעוצבים

לאורך השנים יוצרו אין ספור פסנתרים מסוגים ובגדלים שונים שחלקם הפכו לפריטי עיצוב מאד מבוקשים. פסנתרים מחולקים באופן עקרוני לשתי קטגוריות:

  • פסנתרים עומדים
  • פסנתרי כנף

פסנתרים עומדים הם כל אותם הפסנתרים המוצבים לאורך הקיר והמנגנון שלהם בנוי בצורה אנכית בתוך קופסת התהודה של הפסנתר, ואילו פסנתרי כנף הרבה יותר גדולים והם מוצבים על הרצפה כאשר מנגנון הנגינה שלהם בנוי בצורה אופקית. פסנתרי כנף משמשים בעיקר נגנים מקצועיים, באולמות קונצרטים ובהופעות שונות, בעוד שפסנתרים עומדים משמשים בכל מקום לרבות בתים פרטיים, אולמות קטנים, אולפני הקלטה וכדומה.

שני הסוגים של הפסנתרים יוצרו לאורך השנים באין ספור גדמים ובעיצובים שונים וכיום יש רבים הרוכשים פסנתרים לצרכי עיצוב בבית.

פסנתרים מעוצבים ומעצבי אווירה

פסנתרים מכניסים לכל חדר שבו הם מוצבים תחושה של תרבות. לא משנה אם זו תרבות קלאסית, תרבות של מוסיקת ג'אז,  מוסיקה מודרנית או כל סגנון מוסיקה אחרת. עצם המצאות הפסנתר בבית מכניס אווירה מיוחדת וניתן להתאים את עיצוב הפסנתר לעיצוב החדר על ידי בחירת פסנתר בעיצוב נכון.

You may also like...

כתיבת תגובה