שיפוץ בית ישן

שיפוץ בית ישן

שיפוץ בית ישן

ההחלטה על שיפוץ בית ישן אינה פשוטה כלל. מרגע ההחלטה נוספת רשימה ארוכה של מטלות והתעסקויות אשר כרוכות בתכנון רב, ריצות והרבה ארגונים, אך התוצאה שווה את המאמץ. שיפוץ של בית הוא דרך מצוינת להעלות את רמת החיים, וליצור תחושה נעימה ומחודשת. לפני שמתחילים לבצע שיפוץ, יש צורך להגדיר מה תהיה מטרת השיפוץ, ומה הם הצרכים של בני הבית המתעתדים לגור בו. חשוב להבדיל בין בית שזקוק לשיפוץ "קוסמטי", לבין בית שזקוק לשיפוץ מן היסוד.

 

מה חשוב לדעת לפני שמבצעים שיפוץ?

בבואכם לבצע שיפוץ לבית בו אתם עתידים לגור, חשוב שתבדקו את הפרמטרים הבאים:

  • החלפה של ביוב וצנרת: כאשר מדובר בשיפוץ בית ישן לעיתים הצנרת עשויה להיות ישנה וחלודה ולהישבר בקלות. לכן, חשוב מאוד לבצע בדיקה של הצינורות, ולתקן או להחליף בהתאם.
  • חיזוק של יסודות: בתים ישנים מאוד, אשר נבנו לפני למעלה מ- 50 שנה, או שניזוקו מסיבה מסוימת זקוקים לחיזוק של היסודות.
  • בטון וטיח: ברוב המקרים, גם בבתים ישנים אין צורך לתקן לגמרי את הבטון, ורק קילוף של טיח יעשה את העבודה.
  • דלתות וחלונות: סביר להניח כי אם הבית ישן, אז גם הדלתות והחלונות ישנים, מה שעשוי להפוך פרצה לגנב. לכן, חשוב מאוד לבצע החלפה של הדלתות והחלונות לחדישים יותר, למען בטיחות הדיירים.
  • עבודות צבע: צביעה מחדש של כל הבית בגוונים בהם אתם מעוניינים.
  • שיפוץ המטבח וחדרי האמבטיה: בשיפוץ של בית עתיק מתעורר הצורך להחליף את כל הכיורים, האסלות, האמבטיות ואף הקרמיקה.
  • שינוי המבנה הפנימי ותוספות מיוחדות: שיפוץ בית ישן הוא הזדמנות מעולה לשנות את המבנה של הבית, ולהוסיף תוספות בניה שונות בהתאם לצרכים של בני הבית.

 

מה משפיע על מחירו של שיפוץ בית ישן?

על שיפוץ של בית או דירה ישנים לא ניתן לקבוע מחיר אחיד. מחירו של השיפוץ נקבע בעקבות פרמטרים רבים, הנה כמה חשובים:

  • סוג השיפוץ המבוקש: חשוב מאוד להבחין האם הבית דורש שיפוץ קוסמטי בלבד, כמו: צביעה של הקירות, שיפוץ של המטבח, שבירת קירות ועוד, או שאנו מעוניינים בשיפוץ קומפלט מן היסוד, ואז מדובר גם בחיזוק יסודות, עבודות בטון וטיח, החלפת המרצפות והחרסינות ועוד. מהות השיפוץ משפיעה מאוד גם על מחירו, ולרוב היא נקבעת בעקבות מצבו של הבית הישן, והתקציב של המשפץ.
  • שטח הבית או הדירה: שטח הבית או הדירה משפיע רבות על התמחור. כמובן שדירה גדולה יותר תעלה לנו יותר כסף לשפץ, אך ככל ששטח הדירה גדל, המחיר בעבור מטר יורד.
  • סוג העבודות: סוג העבודות אשר נכללות בשיפוץ משפיע מאוד על התמחור. בית אחד יצריך עבודות תשתית וחשמל, ואילו בית אחר ידרוש החלפה של כל האמבטיות ושיפוץ של המטבח. כל סוג עבודה מתומחר באופן שונה, ומשפיע ישירות על מחיר השיפוץ כולו.

 

שיפוץ בית, לא החלטה של רגע  

בבואכם לבצע שיפוץ בית ישן, חשוב מאוד שתיקחו בחשבון את כל הגורמים בתהליך השיפוץ, ויחד עם התקציב שלכם לצורך מטרה זו, תכינו תוכנית שיפוץ שתתאים לכם ולבני משפחתכם.

You may also like...

כתיבת תגובה